Aktualności

Kim dla człowieka jest pies? Wystawa rzeźb w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Rysunek psów
Fot. mat. prasowe Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej

Mówi się o nich, że są najlepszymi i najwierniejszymi przyjaciółmi. Psy, bo o nich mowa, będą tematem wystawy prac Marka Skrzypka, Ewy Grużewskiej, Zenona Skibińskiego i Małgorzaty Bąkowskiej. Ekspozycję można oglądać od 1 lipca do 17 września 2018 r.

 

Wystawa prac zrealizowanych w Pracowni Rzeźby.

 

Przyjaciel i towarzysz w ruchu

Świat zwierząt często stanowi źródło inspiracji dla artystów. Z jednej strony fascynujące może być obserwowanie fauny i zgłębianie tajemnic jej różnorodności. Z drugiej zaś – poza naturalną specyfiką interesująca jest rola w kulturze i tradycji, gdzie człowiek decyduje o tym, które gatunki i jak przysposabia. Pies zyskał szczególne miejsce, stając się naszym codziennym towarzyszem i przyjacielem.

Wystawa psów skrajnie rasowych prezentuje prace rzeźbiarskie Marka Skrzypka, Ewy Grużewskiej, Zenona Skibińskiego i Małgorzaty Bąkowskiej, których tematem przewodnim jest pies w ruchu. Ujęcie dynamiki zwierzęcia oraz zachowanie przy tym charakteru rasy między innymi przez właściwy wybór materiału staje się głównym problemem formy w sztuce rzeźbiarskiej. Sposób prezentacji, nawiązujący do wystaw psów organizowanych przez organizacje kynologiczne,  jest rozważaniem o prawdziwej tożsamości i wizji  cech pożądanych według ocen innych, aby zyskać wysoką notę. Naszą kulturę społeczną charakteryzuje bowiem paradoks,  w tym samym czasie tworzymy kanony i szukamy spontanicznej prawdy.

 

Wystawa psów skrajnie rasowych

  • 1 lipca-17 września 2018 r.
  • Centrum Aktywności Twórczej
  • ul. gen Zaruskiego 1 a
  • Ustka

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności