Aktualności

Kibicuj podczas regat. Żeglarski puchar Polski na wodach Zatoki Gdańskiej

Regaty na wodach Zatoki Gdańskiej
Regaty na wodach Zatoki Gdańskiej. Fot. materiały prasowe organizatora

Trzy wyścigi Polaków, Szwedów, Niemców i Rosjan w trzech klasach oraz koncerty szantowe – tak zapowiada się najbliższy weekend w Gdańsku. Sportowe zmagania na wodach Zatoki Gdańskiej odbędą się 16 i 17 czerwca 2018 r. już po raz dwunasty.

 

Ich organizatorem jest Gdański Ośrodek Sportu. Impreza została włączona do klasyfikacji Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski.

 

Moc atrakcji

Żeglarze zagoszczą w marinie Gdańsk, która będzie ich bazą na czas uczestnictwa w imprezie, już 15 czerwca. W ramach rywalizacji na Zatoce Gdańskiej zaplanowane są trzy wyścigi – dwa w sobotę oraz jeden w niedzielę. Zmagania regatowe będzie można śledzić bezpośrednio z molo w Brzeźnie oraz z plaży od godziny 11.00.

Żeglarze będą ścigać się w trzech klasach: ORC, KWR, OPEN. Punkty za każdy z trzech wyścigów będą przypisane do zadeklarowanej przez startujących klasyfikacji:

  • Morski Żeglarski Puchar Polski
  • Puchar Bałtyku Południowego
  • Puchar Zatoki Gdańskiej

Podczas pierwszego dnia regat, w sobotę, 16 czerwca w ramach pucharu mariny, zostanie dodatkowo rozegrany wyścig o Puchar Dwóch Komandorów. Wystartują w nim żeglarze zrzeszeni w jachtklubach z Polski oraz Obwodu Kaliningradzkiego. Po zakończeniu pierwszych wyścigów, dla wszystkich uczestników, ale też widzów i osób zainteresowanych żeglarstwem, przygotowane zostały specjalne atrakcje. O godzinie 18.00 w ramach spotkania żeglarskiego odbędzie zakończenie i podsumowanie regat o Puchar Dwóch Komandorów oraz symboliczne otwarcie sezonu żeglarskiego w Gdańsku. Zaraz po tym rozpocznie się koncert zespołów szantowych. Wystąpią: Żeglarze Portowi, Atlantyda oraz Klang.

Ceremonia zakończenia regat odbędzie się po ostatnim niedzielnym wyścigu o godzinie 1600 na nabrzeży przystani przy ul. Szafarnia.

 

12. regaty o puchar mariny Gdańsk

  • 16-17 czerwca 2018 r.
  • Zatoka Gdańska

 

Regaty  w Marinie Gdańsk_plakat

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości