Aktualności

Kate i William w stolicy Pomorza. Gdzie będzie można zobaczyć książęcą parę?

Chorągiewki przygotowane na powitanie książęcej pary
Chorągiewki przygotowane na powitanie książęcej pary. Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Rozpoczęła się oficjalna wizyta księżnej Kate i księcia Williama na Pomorzu. To niepowtarzalna okazja do zobaczenia na żywo członków rodziny królewskiej. W Gdańsku dla mieszkańców i turystów przygotowano powitalne chorągiewki.

 

Dziś popołudniu warto zająć sobie miejsce koło fontanny Neptuna na Długim Targu, przed Teatrem Szekspirowskim lub w okolicy Europejskiego Centrum Solidarności. To właśnie tam będzie można spotkać Kate i Williama.

Dla mieszkańców i turystów przygotowano 6 tys. powitalnych chorągiewek: 3 tys. brytyjskich i 3 tys. gdańskich. Jak informuje Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzeczniczka prezydenta Gdańska: – Wolontariusze rozdadzą je bezpośrednio przed przyjazdem brytyjskiej pary książęcej do każdego z trzech miejsc w naszym mieście, które znalazły się w programie wizyty.

 

Program wizyty książęcej pary

Po godz. 11.00 księżna Kate i książę William wylądują na gdańskim lotnisku. Swoją wizytę na Pomorzu rozpoczną od zwiedzania Muzeum Stutthof w Sztutowie.

W Gdańsku spodziewani są z powrotem około godz. 14.30, aby w Dworze Artusa spotkać się z prezydentem Pawłem Adamowiczem. Następnie przywitają się z gdańszczanami oraz przespacerują po Długim Targu.

Przed godz. 16.00 goście obejrzą pokaz artystyczny w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim oraz spotkają się z marszałkiem Mieczysławem Strukiem. Odwiedzą też Europejskie Centrum Solidarności, przejdą przez słynną bramę Stoczni Gdańskiej oraz złożą wieniec pod pomnikiem Poległych Stoczniowców.

Około godz. 18.00 para książęca wróci na lotnisko, skąd odleci do Warszawy.

view szablon artykułu