Aktualności

Jeśli nad morze albo nad jeziora, to tylko pociągiem. Letni rekord frekwencji w pomorskich pociągach

Pociąg Polregio
Pociąg Polregio. Fot. Aleksander Olszak

Nie tylko do pracy czy do szkoły Pomorzanie chętnie jeżdżą pociągiem. Również w czasie wakacji kolej cieszyła się dużym powodzeniem. W ciągu dwóch letnich miesięcy z połączeń realizowanych przez spółkę Polregio, organizowanych przez samorząd województwa skorzystało prawie 2,3 mln podróżnych.

 

W stosunku do ubiegłego roku liczba podróżnych w pociągach Polregio na Pomorzu wzrosła o około 17 proc. To najwięcej w skali kraju.

 

Lato na pomorskiej kolei

W każde lato samorząd województwa pomorskiego, który jest odpowiedzialny za organizowanie kolejowych przewozów pasażerskich, na wybranych liniach zwiększa liczbę połączeń. Tak, jak na przykład na linii z Gdyni do Helu. W czasie wakacji jest tam o osiem połączeń więcej niż w pozostałe miesiące. Uruchamiane są również sezonowe pociągi na liniach, które poza sezonem letnim są nieczynne. Z Lęborka do Łeby pociągi kursują średnio co godzinę, a ze Słupska do Ustki uruchamianych jest kilkanaście par pociągów elektrycznych.

 

Coraz więcej podróżnych

Dodatkowe połączenia i specjalne oferty promocyjne przyciągają do kolei coraz więcej podróżnych. – Na Pomorzu pociągi Polregio przewiozły w lecie około 2,3 mln pasażerów. To najlepszy wynik wśród wszystkich województw, gdzie kursują nasze składy – mówi Anna Lenarczyk, członek zarządu Przewozów Regionalnych. – Na Pomorzu odnotowaliśmy również największy w Polsce wzrost liczby pasażerów w stosunku do 2017 roku. Wyniósł on około 17 proc. – dodaje Lenarczyk.

view szablon artykułu