Aktualności

Jak zapobiegać zaburzeniom psychicznym dzieci i młodzieży? Konferencja w Gdańsku

Konferencja ODN w Słupsku, Zdrowy Pomorzanin
Fot. mat. prasowe ODN w Słupsku

Do szkoły chodzić już nie chcę – co powinno niepokoić? Dlaczego i po co tyle agresji? Ile dobrego, ile złego jest w zachowaniach agresywnych u dzieci i młodzieży?

 

Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego zaprasza 17 października 2018 r. na 6. wojewódzką konferencję z cyklu Zdrowy Pomorzanin. Rozmowy będą dotyczyć profilaktyki zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży. Specjaliści pomogą znaleźć odpowiedzi na wiele ważnych pytań.

 

Uczestnicy konferencji

W rozmowach wezmą udział dyrektorzy, nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, pielęgniarki szkolne, pracownicy samorządów lokalnych odpowiedzialnych za edukację, politykę społeczną i zdrowotną. W dyskusji o tak ważnym problemie nie powinno zabraknąć   też tponadto do uczniów, rodziców, osób zainteresowanych profilaktyką zdrowia. 

 

Ważna jest szybka reakcja

Specjaliści mówią o coraz liczniejszych przypadkach zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży. Dotyczy to szczególnie zaburzeń depresyjnych i autoagresji (m.in. samookaleczenia i próby samobójcze), które mogą poważnie zagrażać ich zdrowiu. Nie powinniśmy lekceważyć problemów psychicznych u dzieci, a w razie jakichkolwiek niepokojących symptomów, niezwłocznie skorzystać z pomocy psychologa lub psychiatry.

 

 

Zdrowy Pomorzanin. Profilaktyka zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży

  • 17 października 2018 r., środa, pocz. o godz. 9.00
  • Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Sala Okrągła im. Lecha Bądkowskiego
  • ul. Okopowa 21/27
  • Gdańsk

Zobacz program konferencji i formularz zgłoszeniowy

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości