Aktualności

Jak powinny wyglądać turystyczne trasy rowerowe? Możesz wypowiedzieć się podczas specjalnych konsultacji

Miejsce postojowe dla rowerzystów na Mierzei Wiślanej w Krynicy Morskiej. Fot. Pomorskie Trasy Rowerowe.
Miejsce postojowe dla rowerzystów na Mierzei Wiślanej w Krynicy Morskiej. Fot. Pomorskie Trasy Rowerowe.

Konsultacje społeczne projektu dokumentu „Wytycznych do projektowania i utrzymania turystycznych tras rowerowych" trwają do 14 stycznia 2020 roku. To dokument, który tworzą specjaliści z Departamentu Turystki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Ma być podstawą do projektowania nowych tras rowerowych, dopasowanych do potrzeb rowerzystów.

 

Wszelkie uwagi należy przesyłać na adres e-mail rowery@pomorskie.eu.

Bezpieczeństwo i wygoda

Dokument przeznaczony do konsultacji zawiera różnorodne aspekty wytyczania, projektowania i utrzymania turystycznych tras rowerowych. To m.in. standardy, sposoby prowadzenia ruchu rowerowego, bezpieczeństwo rowerzystów, oznakowanie tras i budowanie miejsc wypoczynku.

 

Opracowanie będzie podstawą do projektowania i wdrażania przedsięwzięć, obejmujących turystyczną infrastrukturę rowerową w województwie pomorskim. Zawarte w dokumencie wytyczne będą gwarantowały wysoką jakość i trwałość efektów rowerowych projektów, a także ich ujednolicenie. Będzie to także inspiracja i instrukcja działań dla wszystkich podmiotów zainteresowanych tematyką rozwoju turystycznych tras rowerowych.

Dokument do konsultacji i formularz uwag dostępne są na stronie Departamentu Turystki UMWP.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości