Aktualności

Jak Olga Babak odbiera mieszkańców Ustki? Dowiesz się podczas wystawy w Centrum Aktywności Twórczej

Obraz Olgi Babak
Parce Olgi Babak. Fot. źródło: http://bgsw.pl

Wernisaż prac Olgi Babak odbędzie się w środę, 24 kwietnia w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Tydzień wcześniej, bo 17 kwietnia będzie można porozmawiać z artystką

 

Wystawa odbywa się w ramach rezydencji artystycznej.
 

Ciekawe prace

Olga Babak tworzy prace z obszarów grafiki, art-booka i instalacji. Artystka bada kwestie tożsamości, jej ewolucji w różnych miejscach i przestrzeniach oraz sposobów oddziaływania na siebie różnych tożsamości. W dziełach Babak chodzi o interpretację kontekstu środowiska miejskiego i tożsamości współczesnego mieszkańca Ustki. Realizacja projektu wiążę się z poszukiwaniem kodów kulturowych i trendów, które wywierają jakościowy wpływ na charakter obszaru i jego mieszkańców. Wyniki badań zostaną przedstawione w formie artbooka.

 

Spotkanie

Podczas spotkania odbędzie się dyskusja o tożsamości jednostki w kontekście środowiska miejskiego. Babak pokaże wyniki badań oraz przykłady projektów artystycznych. Pragnie w ten sposób zapoznać się z mieszkańcami Ustki, podzielić się własnymi obserwacjami, a także zapoczątkować dialog o związkach tutejszej ludności ze środowiskiem miejskim.

 

O artystce

Olga Babak – artystka wizualna z Ukrainy, absolwentka Państwowej Akademii Projektowania i Sztuki w Charkowie. Jest autorką wystaw indywidualnych na Ukrainie i w Polsce. Miała też wystawy zbiorowe, rezydencje artystyczne i festiwale na Ukrainie, w Polsce i Turcji. Jest laureatką stypendium Ministerstwa Kultury Polskiej Gaude Polonia. Zajmuje się głównie badaniami nad wpływem zmiany miejsca i otoczenia na tożsamość.
 

„Na powierzchni" – Olga Babak

  • 15 kwietnia 2019 r., środa, godz. 17.00  I piętro
  • 24 kwietnia 2019 r., środa, godz. 17.00 – wernisaż
  • ekspozycję można oglądać do 29 kwietnia 2019 r.
  • Centrum Aktywności Twórczej
  • ul. Zaruskiego 1a
  • Ustka

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności