Aktualności

Jak mówić o sobie? Filozoficzne strategie autokreacji w IKM

Robert Dolewski
Robert Dolewski. Fot. Bartosz Bańska

Dlaczego warto ćwiczyć się w opowiadaniu o sobie? Co wspólnego może mieć z tym Forrest Gump? Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć dr Robert Dolewski podczas najbliższego wykładu z cyklu Filozofia w IKM. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 19 września 2019 r. Wstęp – wolny.

 

Filozofia pomaga w tworzeniu przestrzeni do rozmowy wolnej od potrzeby postawienia na swoim, otwartej na poznanie innych punktów widzenia. Od września 2018 r. w IKM-ie odbywają się warsztaty dla dzieci i opiekunów, cykle wykładów i spotkania z filozofią w tytule. Koordynatorem cyklu jest Sławomir Czarnecki.

 

O co chodzi z tą autokreacją?

Mówi się o tym, że warunkiem zawodowego i osobistego sukcesu jest autokreacja, czyli świadome tworzenie własnego wizerunku – najlepszej wersji siebie. Nie brakuje głosów, że również filozofia może dostarczać ciekawych, praktycznych wskazówek. Współczesny człowiek staje przed wyzwaniem ciągłego rozwoju oraz ustawicznego weryfikowania siebie wobec zmiennej rzeczywistości społecznej, rynkowej i kulturowej. – Podczas wykładu przyjrzymy się różnym strategiom tożsamościowym przez pryzmat współczesnej filozofii dodając przy tym szczyptę rozważań socjologicznych oraz psychoanalitycznych. Jak więc w ciągle zmieniającym się świecie odnaleźć odpowiedź na pytanie „kim jestem"? – mówi dr Robert Dolewski.

 

Robert Dolewski – prezes fundacji Ogród Filozofii. Doktorant filozofii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pracownik dydaktyczny na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Hobbystycznie od wielu lat udziela się również na Trójmiejskiej scenie rapowej.

 

Kolejne spotkania z cyklu Filozofia w IKM

  • 10 października, Wieczór zapoznawczy z Fryderykiem Nietzsche
  • 19 grudnia, Deadpool jako Święty Mikołaj. Czyli kilka słów o postmodernizmie.

 

Filozofia w IKM – Sztuka opowiadania siebie. Filozoficzne strategie autokreacji

  • 19 września 2019 r., czwartek, godz. 18.00
  • Instytut Kultury Miejskiej
  • ul. Długi Targ 39/40
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny
view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości