Aktualności

Jak monitorować czystość powietrza na Pomorzu? Pod Niebem Polskim dyskutowali eksperci i samorządowcy

Seminarium dotyczące programów ochrony powietrza
Seminarium dotyczące programów ochrony powietrza. Fot. PGK S.A.

Jakie są obowiązki samorządów? Co wynika z Krajowego Programu Ochrony Powietrza? To pytania, na które padły odpowiedzi podczas gdańskiego seminarium. Zaprezentowano również internetowe narzędzie monitoringu stanu powietrza.

 

Seminarium zostało zorganizowane 23 stycznia 2019 r. przy współpracy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku, Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

 

Spotkanie pod Niebem Polskim

W seminarium, które odbywało się pod Niebem Polskim, uczestniczyło kilkudziesięciu zaproszonych gości. Byli w śród nich zarówno samorządowcy jak i osoby zajmujące się problematyką ochrony powietrza. Uczestnicy dokonali przeglądu obowiązujących w województwie pomorskim programów ochrony powietrza. Wspólnie zastanawiali się również nad tym, jakie obowiązki mają samorządy oraz jakie są wymagane sprawozdania i terminy. Gościom zaprezentowano internetowe narzędzie, dzięki któremu monitorowanie stanu powietrza i raportowanie będzie znacznie łatwiejsze i szybsze. Narzędzie jest dostępne na stronie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Opłaty środowiskowe i statystyka