Aktualności

Jachty na Zatoce Gdańskiej powalczą o Błękitną Wstęgę. Kto zdobędzie tę nagrodę

Jachty
Fot. Tadeusz Lademann

Prawie 50 jachtów w pięciu kategoriach weźmie udział w 67. Błękitnej Wstędze Zatoki Gdańskiej. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 6 października 2018 r.

 

Jedne z najstarszych i najważniejszych regat morskich w Polsce, tradycyjnie w pierwszą sobotę października przyciągną żeglarzy z całej Polski.

 

Kto będzie rywalizować?

W Błękitnej Wstędze popłynie m.in. jacht Copernicus, uczestnik wokółziemskich regat Whitbread Round the World Race w latach 1973-1974 oraz Aquila, którego sternikiem jest 83-letni Czesław Perlicki (YKP Gdynia). Obok legend wystartują też regatowi wyjadacze, jak Tomasz Kosobucki (Lubelska Grupa Regatowa) na Fujimo czy Jan Piernikarczyk (JKM Gryf Gdynia) na Pallasie.

67. Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej rozpocznie się na redzie gdyńskiego basenu jachtowego w sobotę 6 października o godz. 11.00. O godz. 15.30 w hangarze Yacht Klubu „Stal" rozpocznie się tradycyjna Sailors Party, a o  godz. 18.00 zostaną ogłoszone wyniki.

Zgłoszenia do regat można składać do piątku 5 października. Jachty uczestniczące w regatach zostaną podzielone na pięć grup – o długości ponad 12 metrów, od 9 do 12 metrów, do 9 metrów, wielokadłubowce i jachty mieczowe.

Organizatorem 67. Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej jest Yacht Klub „Stal" Gdynia, a  partnerem Pomorski Związek Żeglarski.

Zobacz: Błękitna Wstęga

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości