Aktualności

Intryga przeplata się z polemiką. Fredro na deskach Filharmonii Kaszubskiej [PREMIERA]

„Śluby panieńskie
„Śluby panieńskie". Fot. materiały prasowe organizatora

Premiera „Ślubów panieńskich" Aleksandra Fredry w reżyserii Wojciecha Rybakowskiego odbędzie się w poniedziałek, 10 października 2017 r.

 

Teatr Oko, tworzący przy Wejherowskim Centrum Kultury, zaprasza na kolejny spektakl.

 

Młodzi szaleją, starzy przywołują wspomnienia

„Śluby panieńskie" to klasyka polskiej komedii, w której nie brakuje intryg, zaskoczeń oraz polemiki z romantycznymi ideałami miłości. Bohaterowie tej sztuki buntują się, spiskują i wciągają w dwuznaczne gierki. Międzypokoleniowe rozmowy toczą się wytrawnym fredrowskim wierszem. To właśnie ich relacje oraz humor i lekkość Fredry czynią z tej komedii dzieło ponadczasowe.

Wojciech Rybakowski spogląda na klasykę ożywczym okiem. Scenografia łączy sielski krajobraz z nowoczesnością, muzyka nadaje refleksyjności. A tymczasem życie tętni wraz z rytmem i melodią wiersza. Kobiety się buntują, mężczyźni zaczynają podchody. Młodym sekundują dojrzali, z nostalgią wracając do swoich niespełnionych namiętności. Toczą się miłosne gry, wciągające i dwuznaczne. 


Obsada:  Izabela Grzenkowicz (Klara), Paulina Angel (Aniela), Mieszko Weltrowski (Gustaw), Artur Szymerowski (Albin), Marek Czoska (Radost), Bożena Wójcik (Dobrujska) i Andrzej Szmytke (Jan).

 

Bilety:

  • ulgowe – 10 zł
  • normalne – 12 zł

 

„Śluby panieńskie" – premiera

  • 10 października, wtorek, godz. 19.00 – sala główna
  • 11 października, środa, godz. 19.00
  •  Filharmonia Kaszubska – Wejherowskie Centrum Kultury
  • ul. Sobieskiego 255
  • Wejherowo

Zobacz: Wejherowskie Centrum Kultury

 

Śluby panieńskie_baner

view szablon artykułu