Aktualności

Interesujesz się koleją? Jesteś inżynierem lub ekonomistą? Weź udział w seminarium i podyskutuj z ekspertami

Szynobusy na stacji Gdańsk Wrzeszcz
Szynobusy na stacji Gdańsk Wrzeszcz. Fot. Aleksander Olszak

18 i 19 maja 2017 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym rozgorzeje dyskusja na temat transportu kolejowego w metropoliach.

 

Jak zaprojektować system transportu?

Seminarium będzie oparte o referaty i prezentacje wygłoszone przez zaproszonych gości. Wśród nich będą między innymi: wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski, członek zarządu PKP SKM w Trójmieście Bartłomiej Buczek, dyrektor ZKM Gdynia Olgierd Wyszomirski oraz Andrzej Massel, zastępca dyrektora Instytutu Kolejnictwa. Obecni też będą ekonomiści i urbaniści z całego kraju. Uczestnicy będą starali się znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego warto promować kolej metropolitalną. Będzie również dyskusja o tym, jak planować system zrównoważonego transportu.  Całość zakończy debata o perspektywach rozwoju kolei w polskich metropoliach. W dyskusji oprócz zaproszonych ekspertów będą mogli wziąć udział wszyscy zarejestrowani uczestnicy spotkania.

 

Zgłoś się już teraz!

Udział w seminarium jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona i obowiązuje kolejność zgłoszeń.Szczegółowe informacje na stronie Instytutu Metropolitalnego 

 

view szablon artykułu