Aktualności

Inauguracja sezonu żeglarskiego nad Motławą. Zobacz, co będzie się działo

Jacht na Motławie
Fot. źródło: https://www.sportgdansk.pl

Nie masz planów na sobotę? Przyjdź na Targ Rybny w Gdańsku i podziwiaj paradę jednostek, które zaprezentują się widzom płynąc w barwnym szyku po Motławie. Będzie też m.in. pokaz ratowniczy i akrobacje nad wodą. Wydarzenie jest symboliczną inauguracją gdańskiego sezonu żeglarskiego Doskonała atrakcja dla dzieci i dorosłych będzie 11 maja 2019 r.

 

Dostęp do morza to ogromny atut i przywilej, z którego od ponad tysiąca lat korzysta stale rozwijający się Gdańsk. To okno na Europę i cały świat, dochodzący od morza powiew wolności. Warto natomiast pamiętać, że Bałtyk to nie tylko środek do rozwoju handlu, gospodarki i przemysłu na Pomorzu, ale także, dosłownie i w przenośni, morze możliwości, jeśli chodzi o turystykę, rekreację i aktywne spędzanie wolnego czasu.

 

Nie tylko dla żeglarzy

Parada jednostek pływających po Motławie to nie tylko wspaniałe widowisko wizualne skierowane do mieszkańców Gdańska. Celem organizatorów jest ukazanie gdańszczanom i przebywającym w grodzie nad Motławą turystom, że żeglarstwo i wypoczynek na wodzie są dla każdego. Wydarzeniu towarzyszyć będą liczne atrakcje. Główna scena imprezy będzie usytuowana przy nabrzeżu na Targu Rybnym, na pokładzie żaglowca Baltic Beauty.

W programie m.in.: zwiedzanie gdańskich oldtimerów, czyli wiekowych jednostek pływających, przejażdżki łodziami motorowymi z ratownikami wodnymi, pokazy ratownictwa wodnego, dynamiczne ewolucje fly-board czy koncert chóru Zawisza Czarny. Chętni będą mogli zarejestrować się w bazie dawców szpiku DKMS.

Program:

  • godz. 12.45 – zbiórka jednostek biorących udział w paradzie na obrotnicy przy polskim haku
  • godz. 12.40 – pokaz ratowniczy na akwenie przy Targu Rybnym
  • godz. 13.00 – parada jednostek na Motławie
  • godz. 14.00 – oficjalne otwarcie sezonu wraz z podniesieniem bandery oraz koncert Chóru Zawisza Czarny
  • godz. 15.00 – pokaz fly board
  • godz. 15.40 – biesiada żeglarska oraz koncert na pokładzie Baltic Beauty. Wystąpią Żeglarze Portowi

 

Otwarcie sezonu żeglarskiego. Majowy piknik nad Motławą

  • 11 maja 2019 r., sobota, godz. 12.00
  • Targ Rybny
  • Gdańsk

Zobacz: Gdański Ośrodek Sportu

 

Sezon żeglarski Gdańsk_plakat

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości