Aktualności

Inaczej na trasie z Trójmiasta do Kościerzyny. Sprawdź nowy rozkład jazdy pociągów SKM

Szynobus na peronie
Fot. Sławomir Lewandowski

Nowe połączenia kolejowe, więcej pociągów w weekendy. Zmiany od 12 marca dotyczą tras Gdańsk – Gdańsk Port Lotniczy – Gdynia i Kościerzyna – Gdańsk /Gdynia.

PKP SKM w Trójmieście sp. z o. o. uruchamia dodatkowe, bezpośrednie połączenie kolejowe między Gdańskiem a Kościerzyną po godz. 15.00.

Z Trójmiasta do Kościerzyny

Pociąg kursujący od poniedziałku do piątku nie będzie zatrzymywał się na wszystkich stacjach. Natomiast częściej będą jeździły pociągi z Kościerzyny. Ostatni do Trójmiasta odjedzie o godz. 19.24. Dodatkowo, w tzw. długi weekend oraz w wakacyjne weekendy w godzinach porannych, zostaną uruchomione pociągi – jeden Gdynia Główna – Gdańsk Wrzeszcz – Kościerzyna, a drugi – w przeciwnym kierunku.

Liczba pasażerów jest na bieżąco monitorowana, co wpływa na dostosowanie rozkładu jazdy do potrzeb podróżnych. Dlatego też samorząd wojewódzki zwiększył do 30 minut, w godzinach popołudniowego szczytu, częstotliwość kursowania pociągów na odcinku Gdańsk – Żukowo – Borkowo.

Z myślą o pasażerach, którzy kończą pracę w Gdyni po godz. 15.00, odjazd pociągu relacji Gdynia Główna – Gdańsk Osowa – Kościerzyna zostanie przesunięty na godz. 15.40.

Zmienił się też rozkład jazdy pociągów regionalnych zatrzymujących się m. in. na stacjach Gołubie Kaszubskie, Somonino, Żukowo Wschodnie. W związku z niskim zainteresowaniem podróżnych na trasie Gdynia Gdynia – Gdańsk Wrzeszcz i zmodyfikowano poranne i wieczorne połączenia kolejowe.

view szablon artykułu