Aktualności

I co z tego, że dorosły?! Zacznij wszystko od nowa – poznaj swoje talenty i zmień pracę. Specjalne warsztaty [PROGRAM]

Fot. ©Depositphotos/vadimphoto1-gmail.com
Fot. ©Depositphotos/vadimphoto1-gmail.com

Podczas Dni Uczenia się Dorosłych 4 października 2019 r. będzie można m.in. skorzystać z bezpłatnych warsztatów, konsultacji z doradcami zawodowymi i spotkać specjalistów zarządzania czasem. Oferta będzie dostępna dla wszystkich chętnych w Gdańsku i Słupsku.

 

Dni Uczenia się Dorosłych to ogólnopolska kampania, której celem jest wspieranie osób dorosłych w uczeniu się przez całe życie i pokazanie wynikających z tego korzyści. Partnerem akcji został Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy (szczegóły na dole strony).

 

Postaw na rozwój bez względu na wiek

Piątek, 4 października 2019 r. będzie świetną okazją, by zastanowić się nad swoją karierą zawodową. W Gdańsku i Słupsku dostępni będą doradcy zawodowi, którzy pomogą odkryć talenty i mocne strony oraz stworzyć plan poszukiwania lub zmiany pracy. Specjaliści podpowiedzą, jak wykorzystać swoje mocne strony w życiu zawodowym i osobistym, a także pracować bardziej efektywnie. Będzie można skonsultować swój biznesplan, zaplanować karierę zawodową na pomorskim rynku pracy i dowiedzieć się, gdzie szukać inspiracji i wsparcia. Dla tych, którzy chcieliby rozpocząć karierę za granicą, przygotowano specjalny pakiet informacji.

Oferta jest bezpłatna, jednak na poszczególne warsztaty obowiązują zapisy.

 

 

Kształcenie przez całe życie

Dni Uczenia się Dorosłych to wydarzenie skierowane do osób, które chcą podjąć działania w zakresie rozwoju osobistego i zawodowego m.in. zdobywać nowe kompetencje społeczne mające wpływ na nasze życie osobiste i zawodowe. – Wiedza na temat samego siebie, świadomość swoich talentów i mocnych stron ułatwia nie tylko planowanie kariery, ale wpływa również na poczucie pewności siebie czy skuteczność naszych działań – mówi Joanna Witkowska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. – Warto przygotować się na zmiany, które będą zachodziły na rynku pracy. Związane są z coraz mniejszą liczbą etatów i wzrostem znaczenia freelancerów. Prognozuje się, że w niedalekiej przyszłości będziemy mieli do czynienia z erą „wolnych strzelców", którzy będą stanowili większość na rynku pracy – tłumaczy Witkowska.

Uczenie się przez całe życie jest nie tylko konieczne, by funkcjonować na współczesnym rynku pracy, ale przede wszystkim zmienia człowieka i jego życie na lepsze. To również dobry sposób na atrakcyjne i twórcze spędzanie wolnego czasu. Nauka nie tylko może nam pomóc w pracy zawodowej, ale dzięki niej możemy też rozwijać zainteresowania, poszerzać horyzonty i lepiej funkcjonować we współczesnym świecie. Podnosząc swoje kompetencje i kontynuując naukę w dorosłym życiu, wzmacniamy poczucie naszej wartości i pewności siebie, nawiązujemy nowe znajomości i relacje. Stajemy się też bardziej konkurencyjni na rynku pracy, zwiększając szanse na atrakcyjną, dobrze płatną pracę i wyższy standard naszego życia.

 

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, ul. Żabi Kruk 16

  • godz. 12.00–14.00 Festiwal mocnych stron – w ramach warsztatu będzie można odkryć swoje mocne strony oraz możliwości ich wykorzystania. Specjaliści pomogą nadać kierunek naszym działaniom, określić co i kiedy chcemy zrealizować;
  • godz. 14.15 –16.15 Wygraj z czasem – zarządzanie sobą w czasie kluczem do efektywności zawodowej to warsztat, w ramach którego dowiemy się, jakie czynniki wpływają na efektywność pracy, nauczymy się sporządzać budżet czasu, określać cele oraz zarządzać sobą w czasie.
  • godz. 16.30–18.00 Freelancer – jak w 5 krokach zostać przedsiębiorcą przyszłości? to zajęcia, podczas których dowiemy się, jakie mamy zasoby do prowadzenia samodzielnie działalności, jak zaprojektować atrakcyjną ofertę swojej firmy i kto mógłby zostać naszym klientem.

Na warsztaty i konsultacje z doradcą zawodowym w Gdańsku obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne pod numerem: 58 323 72 30.

 

Wojewódzki Urząd Pracy. Wydział Zamiejscowy w Słupsku, ul. Jaracza 18a

  • godz. 11.00-13.30 Odkryj swoją moc. Jaki jestem? To pytanie od wieków nurtuje każdego z nas. Czy mogę się zmienić, czy moje cechy są stałe, na co mają wpływ wyznawane przeze mnie wartości? Jakie są moje mocne i słabe strony?
  • godz. 13.30-15.30 Moja droga do sukcesu to warsztaty, które pomogą odnaleźć definicję osobistego sukcesu, motywację i nauczą przekuwać marzenia w rzeczywistość oraz osiągać cele.

Na warsztaty i konsultacje z doradcą zawodowym w Słupsku obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne pod numerem: 59 846 83 08.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Odwiedź te strony

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku

EURES Polska   Sieć Europejskich Ofert Pracy

Centralna Baza Ofert Pracy

Kursy i szkolenia EFS

Szkolenia dla osób bezrobotnych

Fundusze europejskie

Wortal Publicznych Służb Zatrudnienia  ogłoszenia, wyszukiwarka urzędów pracy, jak starać się o dofinasowanie szkoleń, studiów, jak założyć własną działalność gospodarczą i wnioskować o wsparcie z UE, porady prawne

Instytut Miasta  firma doradcza i szkoleniowa, realizująca programy rozwojowe dla kobiet, prowadząca w Trójmieście warsztaty otwarte i sesje coachingowe

Fundacja Centrum Promocji Kobiet  testy oraz bezpłatne szkolenia internetowe

19 524   nr tel. Zielonej Linii – oferty pracy, szkolenia i wsparcie urzędów pracy, informacje o dofinasowaniu, zakładaniu własnej działalności gospodarczej