Aktualności

Hapag-Lloyd inwestuje na Pomorzu. W Trójmieście powstanie centrum wiedzy

Fot. mat. pras.
Fot. mat. pras.

W Knowledge Center będzie zatrudnionych 180 osób. Będą zajmować się opracowywaniem i testowaniem najnowocześniejszych rozwiązań oraz rozwojem pracowników firmy i prowadzeniem szkoleń. Rekrutacja nowych pracowników już trwa.

 

Oficjalna inauguracja centrum wiedzy planowana jest na początku 2020 roku. Inwestycja w wyjątkowy sposób połączy pomorskie specjalności, czyli branżę morską, sektor usług biznesowych oraz innowacje.

 

Warto inwestować na Pomorzu

Hapag-Lloyd to piąty co do wielkości armator kontenerowy na świecie, dysponujący flotą 237 statków. Biura firmy znajdują się już w Warszawie i w Gdyni. – Warto podkreślić, że ten czołowy armator i marka o globalnym zasięgu wybrała jako siedzibę dla swojego centrum Trójmiasto. Rozwiązania tu opracowane ulepszą pracę tysięcy pracowników firmy na całym świecie – mówi Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego. W centrum wiedzy, które siedzibę będzie miało w kompleksie Alchemia, zatrudnionych będzie 180 osób.

 

Pierwsza taka inwestycja

Innowacje i rewolucja technologiczna w branży kontenerowej postępują bardzo szybko. Dlatego władze spółki postanowiły otworzyć centrum wiedzy. Oprócz łączenia wybranych elementów IT, zarządzania towarami niebezpiecznymi i zarządzania biznesem, centrum będzie przestrzenią, w której firma będzie mogła wprowadzać kolejne innowacje. Centrum będzie też podejmować działania w ramach rozwoju talentów i prowadzenia szkoleń. – Cieszymy się, że lokalny rynek pracy oferuje grupę dobrze wykształconych, anglojęzycznych kandydatów, którzy są zmotywowani do podjęcia tego wyzwania – podkreśla Joahim Schlotfeldt, Chief Personnel and Global Procurement Officer Hapag-Lloyd. Firma cały czas prowadzi rekrutację pracowników. Aktualne oferty pracy można znaleźć na stronie Hapag-Lloyd.

 

Invest in Pomerania działa

Niemiecka inwestycja to kolejna realizacja, której pomogła inicjatywa Invest in Pomerania, czyli regionalna inicjatywa, pomagająca zagranicznym inwestorom realizować projekty na Pomorzu. Partnerami inicjatywy są samorząd województwa pomorskiego, samorządy miast i powiatów oraz Agencja Rozwoju Pomorza, która koordynuje działania.

 

 

view szablon artykułu