Aktualności

Hania Rani zaprezentuje utwory z najnowszej płyty. Ponownie wystąpi na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Hania Rani
Hania Rani. Fot. Still Event

Koncert w Teatrze Szekspirowskim odbędzie się w poniedziałek, 11 listopada 2019 r. Artystka wykona materiał z debiutanckiej płyty solowej „Esja".

 

Płyta została wydana przez prestiżową brytyjską wytwórnię Gondwana Records.

 

Kim jest artystka?

Hania Rani, czyli Hanna Raniszewska w 2009 r. ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, studiowała także na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Jest pianistką, kompozytorką i wokalistką. Pierwszy singiel „Glass" z płyty „Esja" premierowo zaprezentowała Mary Anne Hobbs w swojej audycji dla BBC Radio 6. Miesiąc po premierze albumu Rani miała na koncie wyprzedane koncerty w Warszawie, Londynie i Paryżu. O jej muzycznych dokonaniach rozpisywała się prasa w całej Europie. 

 

Koncertowała nie tylko w Polsce

Artystka ma na koncie występy na renomowanych scenach koncertowych m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Funkhaus w Berlinie czy londyńskim Roundhouse oraz festiwalach: Open'er, Eurosonic, Scope, Spring Break czy Transatlantyk. Dała kilkadziesiąt występów na terenie całej Europy w Niemczech, Austrii, Czechach, Belgii, Finlandii, Szwecji Włoszech, na Węgrzech, Portugalii, Holandii, Litwie, ale również na Islandii i w Turcji. Od 7 lat tworzy autorską muzykę, której owocem są projekty mające na celu przekroczenie granic podziału na gatunki i style np. nowe aranżacje pieśni Johna Dowlanda na kwintet smyczkowy i solistów, projekt muzyczno-akustyczny „Preludium i Fuga na 3 akustyki" czy muzyka do filmów i spektakli teatralnych (m.in. w 2018 r. do spektaklu „Pradziady" dla Teatru Telewizji). Współpracuje i występuje z takimi artystami jak: Christian Löffler (projekt „Nest"), Hior Chronik, Igor Herbut, Kamp czy Misia Furtak (album „Co przyjdzie?").

 

Już nagradzana

Znana jest z duetu „Tęskno" założonego w 2017 r. wspólnie z Joanną Longić (wydały album „Mi", uhonorowanego w 2018 roku nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominacją do Fryderyków w kategorii Debiut Roku). W listopadzie 2018 r. artystki wystąpiły w GTS w ramach wspólnej trasy z islandzkim artystą Högnim. Zespół „Tęskno" okrzyknięty został jednym z najbardziej obiecujących projektów 2018 r. Po zaledwie roku istnienia, ma na koncie występy m.in. na Open'erze, Slot Art Festivalu czy Transatlantyku oraz wyprzedane koncerty klubowe. W duecie z Dobrawą Czocher stworzyła projekt „Ciechowski klasycznie" i nagrała w 2015 r. płytę „Biała flaga" z klasycznymi aranżacjami piosenek tego artysty.

W 2019 r. Hania Rani wygrała organizowany przez „Gazetę Wyborczą" plebiscyt Sanki dla najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce. 5 kwietnia 2019 r. ukazała się jej debiutancka płyta solowa „Esja", nagrywana w Reykjaviku, Warszawie i Amsterdamie, wydana przez prestiżową brytyjską wytwórnię Gondwana Records (Portico Quartet, Go Go Penguins, Matthew Halsall).

 

Koncert Hani Rani z najnowszą płytą „Esja"

  • 11 listopada 2019 r., poniedziałek, godz. 20.00
  • Gdański Teatr Szekspirowski
  • ul. Bogusławskiego 1
  • Gdańsk

Bilety:

  • 45 zł – I pula
  • 55 zł – II pula

Zobacz: Gdański Teatr Szekspirowski

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości