Aktualności

Handel on-line w Chinach to rynek wart miliardy. Jak na nim inwestować, dowiesz się na specjalnym szkoleniu

Szangha
Szanghaj. Fot. @pixabay.com

Rynek e-commerce w Chinach rośnie w bardzo szybkim tempie. Jego wartość przekroczyła już wartość tego rynku w państwach zachodnich. Jak nie zginąć wśród konkurencji i odnieść na nim sukces? O internecie, mediach społecznościowych i elektronicznych platformach sprzedaży w Państwie Środka opowiedzą eksperci i praktycy. Szkolenie odbędzie się 6 lutego 2020 r.

 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

 

Czemu warto być na szkoleniu?

Rynek chiński wart jest ponad bilion dolarów. Jak szacują ekonomiści, w 2017 roku w Chinach mieszkało ponad 500 milionów internetowych klientów. Rynek Państwa Środka jest jednak specyficzny i bardzo różni się od europejskiego czy amerykańskiego rynku, a klienci są dużo bardziej wymagający. Dlatego strategia wejścia z produktami do Chin musi być poprzedzona głęboką analizą. Właśnie temu poświęcone będzie szkolenie organizowane wspólnie przez Centrum Studiów nad Prawem i Gospodarką Chin Uniwersytetu Warszawskiego oraz Samorząd Województwa Pomorskiego. 

 

O czym będą mówić eksperci?

W ramach szkolenia zaplanowano trzy bloki tematyczne. Pierwszy poświęcony będzie mediom społecznościowym. Uczestnicy poznają ich strukturę, która bardzo różni się od tej, jaką mamy w Europie. Zaprezentowane zostaną również najważniejsze chińskie platformy, takie jak Alibaba czy Tencent. Omówione zostaną również zagadnienia związane z logistyką elektronicznego handlu. W drugim bloku przedstawiona będzie charakterystyka elektronicznych platform zakupowych. Zaprezentowane zostaną koszty, jakie przedsiębiorca musi ponieść, aby być obecnym na platformach. Pokazane będą różnice pomiędzy europejskimi a chińskimi konsumentami. Ostatni blok poświęcony będzie zagadnieniom praktycznym. Omówiona będzie między innymi procedura otwierania sklepu internetowego w Chinach.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona i obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Na zakończenie wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty. Zgłoszenia można nadsyłać pocztą elektroniczną na adres m.kargul@pomorskie.eu do 3 lutego 2020 r. 

view szablon artykułu