Aktualności

Gwiazdy czarnego sportu pojadą w Gdańsku. Memoriał im. Zbigniewa Podleckiego i turniej par o Puchar Prezydenta Gdańska

Fot.Aleksander Olszak
Fot.Aleksander Olszak

Czternastu obecnych i byłych reprezentantów Wybrzeża Gdańsk pojedzie w wyjątkowym turnieju. Każdy z duetów reprezentować będzie inną dzielnicę Gdańska. Żużlowe emocje już w środę 1 maja 2019 r.

 

Rozpoczęcie zawodów o godzinie 17.00. Na torze zobaczymy siedem gdańskich dzielnic.

 

Gwiazdy Wybrzeża na torze

Na gdański stadion żużlowy im. Zbigniewa Podleckiego wyjedzie siedem duetów. Reprezentować będą gdańskie dzielnice: Brzeźno, Stogi, Przeróbkę, Śródmieście, Nowy Port, Orunię i Chełm. Dzielnice zostały wybrane wspólnie przez organizatorów, rodzinę Zbigniewa Podleckiego i władze Gdańska. Wśród zawodników nie zabraknie gwiazd. Wszystkich łączy jednak jedno – byli albo są zawodnikami Wybrzeża Gdańsk. Na torze zaprezentują się między innymi Amerykanin Greg Hancock, który pojedzie w „drużynie" Śródmieścia czy Duńczyk Nicki Pedersen, który będzie reprezentować Chełm. Na torze obecny będzie także Leon Madsen, czyli aktualny mistrze świata. Nie zabraknie również polskich żużlowców takich jak:  Kacper Gomólski, Sebastian Ułamek czy Krystian Pieszczek.

 

Memoriał Zbigniewa Podleckiego

Puchar Prezydenta Gdańska to trofeum, mające długie tradycje na gdańskim stadionie. Pamięć o Zbigniewie Podleckim, legendzie gdańskiego speedwaya, również zasługuje na odpowiednie uczczenie. Organizatorzy przyjęli zasadę, że w tych zawodach wśród drużyn zawsze będzie team reprezentujący Brzeźno, czyli dzielnicę z którą Zbigniew Podlecki był najbardziej związany.

 

  • Puchar Prezydenta Gdańska - Memoriał Zbigniewa Podleckiego
  • 1 maja 2019 r., środa, godz. 17.00
  • Stadion Żużlowy im. Zbigniewa Podleckiego
  • Ul. Zawodników 1
  • Gdańsk
  • Bilety na stronie organizatora

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości