Aktualności

Grand Prix dla filmu o „Sądzie Ostatecznym” Hansa Memlinga

Złota Kampania Sądu Ostatecznego Hansa Memlinga. Fot. mat. prasowe Muzeum Narodowego w Gdańsku
Złota Kampania Sądu Ostatecznego Hansa Memlinga. Fot. mat. prasowe Muzeum Narodowego w Gdańsku

Film o „Sądzie Ostatecznym" Hansa Memlinga, który jest częścią tzw. Złotej Kampanii, otrzymał Grand Prix XIV Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych i Korporacyjnych.

 

Spot promujący obraz, wyprodukowany w 2018 roku przez TOFU Studio na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku, został uznany najlepszym polskim filmem.

 

Grand Prix

Podczas uroczystej gali, 17 października 2019 roku nagrodę w imieniu Muzeum Narodowego w Gdańsku i producenta wykonawczego filmu odebrał Adam Chyliński, dyrektor artystyczny TOFU Studia. Organizatorem konkursu jest FilmAT Festival – członek Comité International des Festivals du Film Touristique z siedzibą w Wiedniu. Mecenasem produkcji jest Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

 

 

O festiwalu

Polskim członkiem Międzynarodowej Organizacji Festiwali Filmów Turystycznych – CIFFT (Comité International des Festivals du Film Touristique) z siedzibą w Wiedniu jest Festiwal FilmAT. Festiwal to prezentacja najnowszych trendów w dziedzinie filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych, komunikacji turystycznej, filmów korporacyjnych i instytucjonalnych. To również ocena produkcji audiowizualnych w zależności od ich poziomu artystycznego i możliwości wpływania na określoną grupę odbiorców. Wspiera także rozwój krajowych i zagranicznych produkcji i organizuje odrębny konkurs filmowy dla filmów polskich oraz filmów z całego świata.

Festiwal FilmAT przyznaje nagrody w kategoriach:

  • komunikacja turystyczna
  • dokumenty i reportaże tv
  • filmy korporacyjne i instytucjonalne

 

 

Kampania wyróżniona

Muzeum Narodowe w Gdańsku otrzymało drugą nagrodę w kategorii Kampanie promocyjno-marketingowe za projekt Złota Kampania, promującą obraz „Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga oraz trzecią nagrodę w kategorii Identyfikacja muzeum za projekt Identyfikacja wizualna obrazu „Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga. Uroczysta gala wręczenia nagród miała miejsce 7 listopada 2017 r. w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Złota kampania została nagrodzona w maju 2018 r. podczas 11th International Design Awards (IDA) w Los Angeles – srebrem w kategorii Reklama drukowana oraz wyróżnieniem w kategorii Plakat. W lipcu 2018 r. TOFU Studio odebrało Nagrodę Miasta Gdańska za Promocję Kultury Miasta Gdańska im. Marcina Opitza. Kampania otrzymała też trzecie miejsce w przeglądzie Muzeum Widzialne 2017. Gdańskie TOFU Studio otrzymało aż dwa wyróżnienia w odbywającym się w Hongkongu konkursie HKDA Global Design Awards 2018. Polacy byli jedynym studiem projektowym z Europy Środkowej podczas uroczystej gali podsumowującej tegoroczną edycję tego konkursu. To jedne z najbardziej prestiżowych i uznanych cross-dyscyplinarnych wyróżnień projektowych, przyznawane w konkursie organizowanym od 1975 r.

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości