Aktualności

Gdynia uczci 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Żeglarska parada ulicami miasta

Uczestnicy parady w Gdyni
Fot. Tadeusz Lademann

W poniedziałek, 11 listopada 2019 r. w samo południe wyruszy ulicami Gdyni Wielka Parada Niepodległości. Po raz kolejny wezmą w niej udział żeglarze.

 

Gdyńskie kluby i organizacje skupione w Pomorskim Związku Żeglarskim od 2014 r. biorą udział w Wielkiej Paradzie Niepodległości, czyli najważniejszym elemencie gdyńskich urodzin niepodległej. Co roku, żeglarze z klubowymi banerami i galowymi mundurami świętują rocznicę powrotu Polski na mapę świata.

 

Jak było w 100. rocznicę?

W ubiegłym roku w kolorowym pochodzie ulicami Gdyni przeszli m.in. członkowie Yacht Klubu Stal Gdynia, Yacht Klubu Polski Gdynia, Jacht Klub Morskiego Gryf z Gdyni, Jacht Klubu Marynarki Wojennej Kotwica, Jachtklubu Morskiego Roda Gdynia oraz Fundacji Centrum Wychowania Morskiego ZHP Gdynia, wraz z załogą Zawiszy Czarnego. Łącznie prawie sto osób.

 

A jak będzie teraz?

Każdy chętny, kto chce uczcić niepodległość, może wziąć udział w paradzie. – Spotkajmy się 11 listopada o godz. 11.00 na ul. Dworcowej, przy dworcu SKM Gdynia Główna. Stamtąd o godz. 12.00 ruszymy w Wielkiej Paradzie Niepodległości ulicami Dworcową, 10 Lutego i skwerem Kościuszki pod pomnik Polski Morskiej. Liczymy, że w tym roku będzie podobnie i żeglarze, zarówno klubowi, jak i niezrzeszeni, uczczą wspólnie z Pomorskim Związkiem Żeglarskim 101. rocznicę odzyskania niepodległości – zapowiadają organizatorzy.

Zobacz: Parad Gdynia

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości