Aktualności

Gdańsk przekazał milion złotych gminom poszkodowanym w nawałnicy. Pieniądze trafią do sześciu samorządów

Podpisanie umów w Gdańsku
Podpisanie umów w gdańskim magistracie. Fot. mat. prasowe UM Gdańsk

Pieniądze ofiarowane przez prezydenta Gdańska otrzymały gminy: Brusy, Chojnice, Czersk, Linia, Parchowo, Studzienice i Sulęczyno.

 

W poniedziałek, 11 września 2017 r. o godz. 12.00 w gdańskim magistracie odbyło się spotkanie, podczas którego podpisane zostały porozumienia dotyczące przekazania funduszy.  Gdańsk wsparł gminy następującymi kwotami: Brusy – 300 tys. zł, Chojnice – 200 tys. zł, Czersk – 200 tys. zł, Linia – 50 tys. zł, Parchowo – 100 tys. zł, Studzienice – 50 tys. zł, Sulęczyno – 100 tys. zł.

 

Gdańsk pomaga

– Gdańsk od samego początku angażuje się w pomoc po sierpniowych wichurach. Przypomnę, że wysyłaliśmy na tereny dotknięte nawałnicą specjalną brygadę porządkową. Natomiast 31 sierpnia zdecydowałem się przekazać milion złotych na rzecz poszkodowanych gmin – powiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Przy podpisaniu dokumentów obecny był Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Dziękujemy Gdańskowi za błyskawiczną reakcję. Wszystkie poszkodowane gminy potrzebują pomocy, wszystkie odczuwać będą skutki nawałnicy jeszcze długo. Nawet jeśli uda się usunąć szkody i naprawić zniszczenia, to nawałnica przełoży się na mniejsze wpływy np. z podatku leśnego czy mniejsze przychody mieszkańców związane ze zbiorami runa leśnego – mówił marszałek Struk.

 

My też możemy pomóc

W poniedziałkowym spotkaniu uczestniczyli wójtowie i burmistrzowie z terenów, do których trafią pieniądze od Gdańska. – Wsparcie finansowe czy materialne jest dla nas dużą pomocą i pięknie za nie dziękujemy. Ale jest jeszcze jedna rzecz, którą mogą zrobić dla nas gdańszczanie i o którą proszę. Chodzi o to, by nie zapominali o naszych pięknych okolicach, żeby w przyszłym roku znów przyjechali do nas na wakacje – zachęcał Zbigniew Szczepański, wójt gminy Chojnice.

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka