Aktualności

Forum Przedsiębiorstw 2018. Najnowsze trendy w gospodarce, rozmowy z ekspertami i praktyczne warsztaty. Rekrutacja na forum już trwa

Fot. Aleksander Olszak
Fot. Aleksander Olszak

Forum Przedsiębiorstw odbędzie się 30 maja 2018 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. To jedna z największych tego typu konferencji na Pomorzu. Mowa będzie m.in. o tym jak rozwijają się pomorskie firmy i jaki wpływ na ich działalność mają światowe wydarzenia gospodarcze.

 

To będzie już trzynasta edycja Forum. Organizuje je Agencja Rozwoju Pomorza. Rejestracja odbywa się on-line, a udział w forum jest bezpłatny.

 

Forum współpracy

Każdego roku w Forum Przedsiębiorstw bierze udział ponad trzystu przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw. – Konferencja oprócz treści merytorycznych i zajęć warsztatowych daje możliwość wzajemnej wymiany doświadczeń. Spotkania i dyskusje to  szansa szerszego zapoznania się z różnymi, czasem mniej widocznymi aspektami prowadzenia biznesu – mówi Katarzyna Laskowska, kierownik Działu Rozwoju Przedsiębiorczości Agencji Rozwoju Pomorza.  – Co ważne uczestnicy otrzymują aktualne informacje i wiedzę, którą wykorzystują w swojej działalności – dodaje.

 

Dyskusje i networking, czyli to najważniejsze

W czasie sesji plenarnej zaproszeni eksperci ocenią aktualną sytuację gospodarczą na świecie oraz omówią wpływ inwestycji zagranicznych na rozwój pomorskiej gospodarki. Doradzą jak zwiększać skuteczność swojego biznesu. Odbędzie się również sesja networkingowa. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, przy dobrej kawie przedsiębiorcy będą mieli okazję do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Będą również konsultacje w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych na rozwój firmy

 

Współpraca, eksport i finanse

W ramach Forum Przedsiębiorstw zaplanowano trzy główne bloki tematyczne. Każde dotyczyć będzie innych zagadnień. Szczególnie interesująco zapowiada się blok poświęcony finansom. Dotyczyć  będzie zarządzania zasobami finansowymi, ale i nie tylko. Dodatkowo omówiona zostanie kwestia płatności podzielonych (Split Payment) czyli rozwiązania, które wchodzi w życie 1 lipca 2018 r. W ramach panelu eksportowego uczestnicy wysłuchają prezentacji na temat przygotowania zawarcia kontraktu czy kwestii ryzyka walutowego. Tematy związane z kooperacją z wielkimi korporacjami zostaną przedstawione w bloku dotyczącym współpracy. 

 

Formularz rekrutacyjny na stronie Forum Przedsiębiorstw 2018.

 

view szablon artykułu