Aktualności

Filmowa mapa Gdyni. Wiemy już, w których kinach będą seanse w czasie 44. FPFF

Gdyńskie Centrum Filmowe
Część projekcji będzie można zobaczyć w Gdyńskim Centrum Filmowym. Fot. Anna Rezulak / mat. prasowe FPFF

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych tradycyjnie odbędzie się w Gdyni. Jednak w tym roku, w związku z likwidacją centrum Gemini i Multikina, projekcje filmów będą przeniesione w inne miejsca. Rolę głównego kina przejmie Helios w centrum handlowym Riviera. Filmy będzie można oglądać też w Teatrze Muzycznym, Gdyńskim Centrum Filmowym, Konsulacie Kultury i Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza. Widzów będzie woził bezpłatny autobus festiwalowy.

 

Festiwalowe filmy będzie można zobaczyć między 16 a 21 września 2019 roku.

 

Mapa Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Znane do tej pory uczestnikom festiwalu centrum Gemini zostało wyburzone. Jego rolę przejmie wielosalowe kino Helios, które działa w gdyńskiej Rivierze. Widzowie, uczestniczący w seansach w Heliosie, będą mieć okazję, by tam właśnie spotkać się z twórcami filmów z Konkursu Głównego. – Sukcesem festiwalu jest stale rosnąca frekwencja – mówi Leszek Kopeć, dyrektor FPFF – W 2018 roku w projekcjach, spotkaniach i warsztatach festiwalowych uczestniczyło łącznie około 75 tys. widzów. Chcemy odpowiedzieć na to ogromne zainteresowanie i zadbać o optymalną dostępność festiwalu, który jest nie tylko największym spotkaniem polskiej branży filmowej, ale stał się również wydarzeniem przyciągającym rzesze wiernych widzów i entuzjastów polskiego filmu – tłumaczy Kopeć.

Najważniejszym obiektem festiwalowym pozostanie Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. W trzech salach będą się odbywać pokazy konkursowe 44. FPFF, w tym uroczyste prezentacje filmów z Konkursu Głównego z udziałem ekip filmowych. Seanse filmów konkursowych oraz wybranych sekcji pozakonkursowych wypełnią także sale Goplana i Morskie Oko w Gdyńskim Centrum Filmowym przy Placu Grunwaldzkim.

Sieć festiwalowych lokalizacji uzupełnią w tym roku: Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza przy ulicy Bema, Muzeum Marynarki Wojennej przy Plaży Śródmieście oraz Konsulat Kultury przy ul. Jana z Kolna. Z kolei przegląd filmowy Gdynia Dzieciom odbędzie się w sali audytoryjnej Centrum Nauki Experyment w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przy Alei Zwycięstwa.

 

Spacer do kina i darmowy autobus

Harmonogram projekcji będzie tak opracowany, by pozwalał uczestnikom festiwalu łączyć udział w seansach w różnych miejscach. Większość festiwalowych lokalizacji dzielą niewielkie odległości, które można pokonać w czasie kilkuminutowego spaceru.

Pomiędzy Kinem Helios a Placem Grunwaldzkim, gdzie mieszczą się Teatr Muzyczny i Gdyńskie Centrum Filmowe, będzie kursować bezpłatna festiwalowa linia autobusowa.

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności