Aktualności

Fajerwerki, tęczowe iluminacje i kolorowe smugi na niebie. Wyjątkowe nocne pokazy lotnicze w Gdyni

Samoloty na niebie
Pokaz akrobacji lotniczych zespołu FireFlies z Wielkiej Brytanii. Fot. mat. prasowe

W piątek i w sobotę warto spojrzeć w niebo. Z gdyńskiego bulwaru oraz śródmiejskiej plaży będzie można obserwować bezpłatnie nocne pokazy lotnicze w wykonaniu lotników z całego świata.

 

Kolorowe akrobacje podniebne

Gdynia Areobaltic to połączenie pokazów wieczornych oraz nocnych. Niebo na Gdynią rozjaśni się kolorowymi smugami, fajerwerkami i iskrami, które rozrzucane będą przez samoloty wyczynowe. Nie zabraknie też widowiskowych akrobacji w wykonaniu skoczków spadochronowych.

Na gdyńskim niebie pojawią się zarówno piloci indywidualni, m.in. Artur Kielak, Marek Choim, Johan Gustafsson, a także formacje z Polski i zagranicy: Żelazny, Aerosparx, FireFlies, Patrouille Reva. Nie będą to zwykłe pokazy lotnicze do jakich jesteśmy przyzwyczajeni, a podniebny spektakl, w którym główną rolę grają piloci. Atmosfera nocnej części pokazowej będzie ozdobiona światłem oraz muzyką. Piloci, niczym aktorzy na scenie sprawią, że ciarki pojawią się na plecach większości widzów.

– Cieszy nas ogromnie fakt, że udało nam się zaprosić do Gdyni wiele zespołów lotniczych oraz pilotów światowego formatu. To będzie wyjątkowe wydarzenie, niezwykłe pokazy w niezwykłym miejscu, w równie niezwykłej formule – mówi Sebastian Golus, Prezes firmy Aeropact, która jest organizatorem wydarzenia.

 

Uwaga! Zmiany w ruchu

W związku z pokazami lotniczymi w weekend w Gdyni będzie zmieniona organizacja ruchu w centrum miasta i w okolicach Kamiennej Góry:

  • skrzyżowanie ulic Świętojańskiej i Armii Krajowej – brak możliwości skrętu – zakaz wjazdu w dniach 11-12.08 w godzinach 7.00-23.00;
  • skrzyżowanie ulicy Borchadta i skweru Kościuszki – brak możliwości skrętu – zakaz wjazdu w dniach 11-12.08 w godzinach 7.00-23.00;
  • skrzyżowanie ulic plac Grunwaldzki i Armii Krajowej – brak możliwości skrętu w prawo, w kierunku Teatru Muzycznego. Możliwy skręt w lewo w kierunku ul. Świętojańskiej w dniach 11-12.08 w godzinach 7.00-23.00;
  • w dniach 10-13.08 parking przy ul. Zawiszy Czarnego będzie wyłączony z użytku;
  • w dniach 11-12.08 droga rowerowa wiodąca od ul. Piłsudskiego wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego do ul. Zawiszy Czarnego będzie niedostępna.

Zakaz nie dotyczy służb komunalnych, miejskich oraz kierowców korzystających z parkingu przy hotelu na ul. Borchardta i mieszkańców ulic: Kasprowicza, Sienkiewicza i Sędzickiego oraz pojazdów wyposażonych w przepustkę organizatora.

 

Gdynia Areobaltic powered by Lotos Air BP

  • 11-12 sierpnia 2017 r., piątek-sobota, godz. 16:30. 20.10
  • Plaża Gdynia Śródmieście/Bulwar Nadmorski im. F. Nowowiejskiego
  • Gdynia

 

view szablon artykułu