Aktualności

Europejska Noc Muzeów 2015

$image_alt
Fot. mat. prasowe IKM

Spacer po galerii, podziwianie eksponatów, spotkania z twórcami lub koncert nocą? Dlaczego, nie? Instytucje kultury, w sobotę, 16 maja 2015 r. po raz kolejny otwierają swoje podwoje dla nocnych gości. W Noc Muzeów pomorskie placówki przygotowały specjalne atrakcje. Wstęp jest darmowy lub za symboliczną kwotę.

Noc Muzeów to święto kultury i każdy znajdzie coś dla siebie – dorośli i dzieci, miłośnicy sztuki i entuzjaści historii, fani muzyki oraz wielbiciele rodzinnych pikników. W otwartych do późnych godzin nocnych muzeach, galeriach, lokalnych centrach kultury czekają atrakcje na co dzień niedostępne dla zwiedzających: zbiory, premierowe pokazy, wernisaże, happeningi, spotkania z twórcami i naukowcami. Ujawniane są tajemnice i sekrety zza kulis galerii. Na ulicach miast zagoszczą inscenizacje i rekonstrukcje historyczne. A wszystko w nocnej scenografii. Tej nocy ludzie stoją w długich kolejkach, aby wejść do muzeum, a organizatorzy prześcigają się w pomysłach, które przyciągną uwagę zwiedzających

Po nocnym zwiedzaniu będzie też  można odpocząć chwilę w barze czy kawiarni – niektóre będą czynne do godz. 1.00 i oferują zniżki.

GDAŃSK

GDYNIA

SOPOT

  HEL

  Muzeum Obrony Wybrzeża

  KARTUZY
  
Muzeum Kaszubskie

  KOŚCIERZYNA
  Muzeum Ziemi Kościerskiej

  KWIDZYN
 
Krypta Wielkich Mistrzów i Muzeum Zamkowe

  LĘBORK
  Muzeum w Lęborku

  MALBORK
  
Muzeum Zamkowe

  OWIDZ
  
Grodzisko Owidz

  PELPLIN
  
Diecezjalne Centrum Informacji    Turystycznej

  PRUSZCZ GDAŃSKI
  
Faktoria

  SŁUPSK
 Muzeum Pomorza Środkowego

  TCZEW

​  USTKA
   
Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

  WDZYDZE KISZEWSKIE
 
Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach

  WEJHEROWO
  Muzeum, kościól, ratusz i Kalwaria

 

Opr. BMG

 

 

 

 

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości