Aktualności

Dzień otwarty w Copernicus Mamma Centrum. Zapisz się na bezpłatne badania oraz konsultacje onkologiczne

Mammograf w WCO
Mammograf w WCO. Fot. Dorota Kulka

Bez kolejki i za darmo będzie można skorzystać z badań specjalistycznych. Mammografia, USG piersi, cytologia, a także porady onkologa czekają na wszystkich, którzy w sobotę, 1 lutego 2020 r. przyjdą do ośrodka leczenia chorób piersi Copernicus Mamma Centrum (Wojewódzkie Centrum Onkologii) w Gdańsku. Będzie też nauka samobadania piersi. Obowiązują zapisy.

 

Akcja pod patronatem Polskiej Unii Onkologii odbywa się w ramach dnia drzwi otwartych.

 

Profilaktyka jest najważniejsza

O tym, jak ważna jest profilaktyka, wie chyba każdy. Jednak Polacy niechętnie z niej korzystają. Dlaczego? Ponieważ boją się dowiedzieć, że coś im dolega albo mają inne plany lub się nie chce. Ludzie znajdują wiele powodów, aby tylko nie przyjść i nie przebadać się. Jak twierdzą lekarze, im wcześniej wykryta zmiana, tym większe szanse na całkowite wyleczenie. 

W sobotę, 1 lutego w godz. 9.00-13.00 w Wojewódzkim Centrum Onkologii (budynek A) przy ul. Skłodowskiej-Curie 2 w Gdańsku pacjenci zostaną przebadani.

Będzie można wykonać: mammografię, USG piersi i cytologię (dla pań w wieku 25-59 lat). Chętni skorzystają też z konsultacji onkologicznych i nauki samobadania piersi.

 

Zadzwoń, aby się zapisać

Konieczna jest rejestracja pod numerem telefonu tel. 58 772 39 50 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00. W celu rejestracji należy przygotować numer Pesel niezbędny do kwalifikacji na badania telefoniczna.

 

Dzień drzwi otwartych

  • 1 lutego 2020 r., sobota, godz. 9.00-13.00
  • Wojewódzkie Centrum Onkologii
  • ul. Skłodowskiej-Curie 2 – budynek A
  • Gdańsk
view szablon artykułu