Aktualności

Dzień Kobiet inny niż wszystkie? Wśród propozycji biegi, koncerty, spektakle teatralne i… protest

Fot. Adrienn / Pexels
Fot. Adrienn / pexels.com

W niedzielę, 8 marca świętujemy już nie tylko klasycznym goździkiem i rajstopami. Panie w tym dniu mogą wybierać spośród kilkudziesięciu wydarzeń, przygotowanych specjalnie dla nich. Do wyboru są koncerty, spektakle, warsztaty makijażowe, wyścigi samochodowe i biegi. W Gdańsku odbędzie się także 16. Manifa.

 

Zobacz, co można robić z okazji Dnia Kobiet w całym regionie.

 

Kultura na Dzień Kobiet

Z myślą o paniach zaplanowano liczne koncerty. W Gdyni będzie można posłuchać rockowych bardów podczas koncertu „Poeci Rocka". Wśród zaproszonych gwiazd m.in. Krystyna Prońko, Paulina Przybysz, Piotr Rogucki, Sławek Uniatowski i Łukasz Lacha. A na sali koncertowej Portu Gdynia wystąpią artyści Teatru Muzycznego, którzy zaśpiewają najbardziej znane songi ze światowych musicali.

W niedzielne popołudnie warto rozważyć wizytę w jednym z pomorskich teatrów. Teatr Wybrzeże tego dnia zagra aż trzy spektakle: „Ruskich", „Tajemniczą Irmę Vep" i „Par Paranoje". Natomiast w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim będzie można zobaczyć spektakl gościnny „Stryjeńska. Let's dance, Zofia!". Miłośniczki połączenia opery i humoru powinny po południu wybrać się do Opery Bałtyckiej – 8 marca artyści zagrają „Kandyda". Klasyka to także niedzielna propozycja Sceny Teatralnej NOT w Gdańsku. Soliści operowi zaprezentują największe i ponadczasowe przeboje króla walca podczas Koncertu Wiedeńskiego o godz. 17.30 i 19.00. A w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku panie będą mogły wysłuchać koncertu familijnego z cyklu „Bajkowa Niedziela".

Wesoły Dzień Kobiet zapowiada się w Sztumskim Centrum Kultury. Specjalnie dla pań o godz. 16.00 wystąpi tam kabaret Ciach. W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Miłoradzu tego samego dnia panie rozbawi kabaret Kałasznikof.

Natomiast mieszkanki Pucka mogą bezpłatnie zobaczyć dwie komedie romantyczne o godz. 16.30 i 18.30. Seanse filmów „Całe szczęście" i „Kochaj" odbędą się w budynku przy stadionie przy al. Lipowej.

 

Świętuj na sportowo

W Parku Oruńskim w Gdańsku w niedzielę będzie można pobiec w Najpiękniejszym Biegu w Polsce „Ladies Run". W planach taneczna rozgrzewka, bieg długości ok. 3 km i pamiątkowe medale. W Gdańsku panie zatańczą także zumbę podczas specjalnego maratonu. Zumba to rodzaj treningu, który łączy w sobie ćwiczenia, taniec i dobrą zabawę. Maraton zumby z okazji Dnia Kobiet organizuje klub Aquastacja. W Malborku można wziąć udział w biegu i marszu z kijkami nordic walking. Start o godz. 12.00 na ul. Parkowej (vis a vis Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4).

Panie będą mogły ściągać się w niedzielnych rajdach samochodowych. W Gdyni będzie to impreza Kobiety do Wozów, w czasie której panie przejadą wymagającą trasę przez lasy, błoto czy piasek. Natomiast Autodrom Pomorze w Pszczółkach zaprasza na „Track Day. Ladies Edition". Będzie to trening na profesjonalnym torze szosowym dla amatorek, w czasie którego kobiety sprawdzą swój refleks, doświadczą symulacji dachowania, skorzystają z symulatora zderzeń i założą alkogogle.

 

Warsztaty makijażu i degustacje specjalnego menu

W Centrum Handlowym Batory w Gdyni panie będą mogły wziąć udział w darmowych warsztatach makijażu dziennego i pielęgnacji skóry. W Gdyni odbędą się też specjalne warsztaty z tworzenia naturalnych kul do kąpieli. Z okazji Dnia Kobiet przygotowali je pracownicy sali zabaw Fiko. Z kolei Pracownia Mamywene z Gdańska zaprasza na naukę malowania obrazów lub dziergania robótek ręcznych. A w Miejskiej Stolarni panie będą mogły zrobić lampion z drewna budowanego lub dębowego.

Spotkanie z wizażystą, fryzjerem oraz modą zaplanowano dla kobiet w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. Natomiast w Tczewie atrakcje na panie będą czekać w kinie Helios. Oprócz tańszych biletów na seanse, kobiety będą mogły skorzystać z konsultacji dermatologicznych i wziąć udział w specjalnej sesji zdjęciowej.

Wiele restauracji przygotowało z okazji Dnia Kobiet specjalne menu i degustacje. Panie mogą liczyć też na promocje na różne dania z okazji ich święta.

 

A może protest?

Dzień Kobiet można też spędzić pod znakiem protestu. W niedzielę od godz. 14.00 ulicami Gdańska przejdzie 16. Manifa, czyli protest kobiet. W tym roku trójmiejska Manifa odbędzie się pod hasłem „Kobiety i ziemia mają dużo do zniesienia". Protestujący będą manifestować m.in. sprzeciw wobec nierównemu traktowaniu, przemocy seksualnej i domowej. Ponadto protest będzie wyrazem solidarności z ruchami klimatycznymi.

 

Przez cały marzec panie mogą także wziąć udział w warsztatach, spotkaniach i wykładach inspiracyjnych w cyklu Marzec na Obcasach, który organizuje Wojewódzki Urząd Pracy w partnerstwie z powiatowymi urzędami pracy z 22 pomoskich miejscowości.

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności