Aktualności

Dzień Dziecka w Muzeum Pomorza Środkowego. Co będzie się działo w skansenach w Klukach i Swołowie?

Dzieci bawiące się w skansenie w przeciąganie liny
Fot. źródło: http://muzeumkluki.pl

W Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie będzie można nauczyć się podstaw języka kaszubskiego czy wykonać kwiaty z papieru. Natomiast w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach wykonać fragment szachulcowej ściany i drukować tkaniny. To tylko niektóre z atrakcji z jakich skorzystają najmłodsi w sobotę, 1 czerwca 2019 r.

 

Pracownicy muzeum na Dzień Dziecka przygotowali wiele atrakcji.

 

Oferta Muzeum Kultury Ludowej Pomorza – godz. 10.00-18.00 

Dla dzieci przygotowano m.in. lekcje języka kaszubskiego, dawne zabawy i zabawki czy tkanie szmaciaków. Będzie też można spróbować zrobić słodycze i wypieki domowymi sposobami, z papieru wykonać kwiaty lub wykonać plecionki. Ponadto, w programie: kaszubskie instrumenty obrzędowe, kręcenie sznurów i powrozów, tradycyjne zajęcia wiejskie, kaszubskie i kociewskie bajki. Dla chętnych odbędzie się turniej gry w zbijaka szmacianym gałganem. Będzie też można zwiedzić wystawę Muzeum do zabawy?
 

Propozycja Muzeum Wsi Słowińskiej – godz. 11.00-14.00

Niektóre z zabaw przygotowano specjalnie tylko na ten dzień. Najmłodsi będą mogli m. in.: samodzielnie wykonać fragment szachulcowej ściany, lepić różne kształty w glinie, drukować tkaniny, a także zapoznać się z dawnymi wiejskimi grami i zabawami jak rzucaniem ringo na kolce brony, skakaniem w workach, toczeniem obręczy i wykonywaniem laleczek z sitowia i gałganków. A bez względu na wiek będzie też można rzucić się na stóg siana, w którym zostały ukryte... cukierki. 

Zobacz: Muzeum Pomorza Środkowego

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości