Aktualności

Dzień dla Serca w Słupsku. Bezpłatne badania i porady specjalistów w słupskim szpitalu

Stetoskop na sercu, wykres EKG
Fot. ©Depositphotos/Syda_Productions

Porady dietetyka i psychologa, a także wykład kardiologa tak będzie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im J. Korczaka w Słupsku w środę, 17 kwietnia 2019 r. Ponadto, za darmo badania m.in. poziomu cukru, ciśnienia i BMI.

 

Tydzień dla Serca rozpoczyna się 17 kwietnia. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi, jak ważne dla serca są właściwa dieta i zdrowy styl życia.

 

Badania i ćwiczenia

Szpital w Słupsku przygotował dla pacjentów wiele interesujących działań. W godzinach 9.00-13.00 będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie, tętno, poziomu cukru, wskaźniki BMI i WHR (stosunek obwodu talii do bioder określającego typ sylwetki). Pacjenci będą mogli zrobić badania EKG połączone z poradą kardiologów. Dietetyk i psycholog odpowiedzą na pytania dotyczące optymalnej diety, a kardiolog dr Damian Sendrowski w godz. 11.00-11.20 wygłosi wykład dotyczący kompleksowego leczenia i profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych. Będą też zajęcia sportowe – nordic walking (godz. 10.00 – I grupa, godz. 11.00 – II grupa), a w godz. 10.00-12.00 gimnastyka ogólnousprawniająca. Na tych zajęciach obowiązuje strój sportowy i obuwie zmienne. Zostaną przeprowadzone warsztaty z masażu relaksacyjnego ramion, karku i dłoni. Specjaliści w godz. 10.00-12.00 nauczą też podstaw udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

 

Dzień dla Serca

  • 17 kwietnia 2019 r., środa, godz. 9.00-13.00
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka  
  • sali konferencyjna budynku administracji
  • ul. Hubalczyków 1
  • Słupsk

Zobacz: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka

view szablon artykułu