Aktualności

Dzieciaki coraz chętniej ćwiczą w szkolnych klubach sportowych. Pomorskie SKS-y stawiane są za wzór

Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe

Na Pomorzu w ramach szkolnych klubów sportowych ćwiczy już ponad 20 tys. uczniów. To jeden z najlepszych wyników w Polsce. Działania samorządu województwa zostały docenione podczas ogólnopolskiej konferencji programu SKS w Warszawie.

 

Na konferencji obecni byli między innymi premier Mateusz Morawiecki oraz minister sportu i turystyki Witold Bańka. Pomorze reprezentował radny województwa i przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku Dariusz Męczykowski.

 

SKS w każdej szkole

Na terenie województwa pomorskiego w ramach szkolnych klubów sportowych ćwiczy już ponad 20 tys. uczniów. To około 1000 grup. – Z uwagi na dynamicznie rosnącą liczbę uczestników programu, w niektórych szkołach działają już nawet trzy grupy SKS – poinformował Dariusz Męczykowski. Taki sukces nie byłby możliwy bez współpracy władz oświatowych, rodziców i samorządu województwa. – Dziękuję wam, drodzy nauczyciele, dyrektorzy, samorządowcy. Bez waszej pomocy nie udałoby się tak sprawnie przeprowadzić tego ogromnego programu – dodał Męczykowski.

 

Młodzi chcą uprawić sport

Pomorski sukces programu pokazuje wyraźnie, że czasy, kiedy młodzież wolała siedzieć przed telewizorem czy komputerem, mijają bezpowrotnie. Często zdarza się, że dzieci same, bez zachęty ze strony rodziców, zapisują się na zajęcia sportowe.  – SKS działają nawet w najmniejszych szkołach, tak aby sport trafiał do każdego zakątka naszego województwa. To zasługa doskonałej współpracy na wszystkich szczeblach – podsumował przewodniczący zarządu WSZS.

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości