Aktualności

Dokąd polecimy z Gdańska wiosną i w wakacje? Będą nowe połączenia i reaktywacje znanych kierunków

Fot. Aleksander Olszak
Fot. Aleksander Olszak

Hiszpania, Austria czy Włochy? A może Grecja i Chorwacja? Wiosenna i letnia siatka połączeń z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku to co najmniej 87 połączeń do ponad 20 krajów. Można już planować wakacje.

 

Bilety na większość tras są już dostępne w serwisach rezerwacyjnych.

 

Norwegianem w świat

W kwietniu 2020 r. uruchomione zostaną loty linii Norwegian z Gdańska do Kopenhagi, Sztokholmu, Helsinek, Goteborga i Trondheim. Ucieszą one nie tylko pracujących na północy, ale również entuzjastów dalekich podróży. Dzięki tym połączeniom pasażerowie uzyskają dostęp do szerokiej siatki połączeń tego przewoźnika, która obejmuje między innymi Nowy Jork czy Bangkok.

 

Kierunek południe!

Letnie loty z Gdańska to nie tylko doskonałe połączenia ze Skandynawią i Europą Zachodnią. Pojawią się długo oczekiwane loty na południe Europy. Już od 31 marca uruchomione zostaną loty do Zadaru. Będzie to pierwsze regularne połączenie Pomorza z Chorwacją. Samoloty Ryanair latać będą dwa razy w tygodniu. Z kolei na początku czerwca również Ryanair zainauguruje letnie połączenie do Burgas w Bułgarii oraz Kalamaty w Grecji. Drugi niskokosztowy przewoźnik operujący z Pomorza  – Wizzair również poleci na południe. Od czerwca różowo-białe samoloty połączą Gdańsk z włoskim Bari.

 

Wracają popularne połączenia

Wiosenno-letnia siatka połączeń to nie tylko nowe kierunki. Po zimowej przerwie wracają popularne wśród podróżnych loty między innymi na dwa lotniska w Barcelonie. Od lutego samoloty polecą na lotnisko El Prat, a od końca marca do portu lotniczego Barcelona-Reus. Reaktywowane zostaną także połączenia z Zurychem, Atenami, Rygą oraz Wiedniem. Ponadto do siatki połączeń wracają loty między innymi do Belfastu, Newcastle i Pizy.

 

Nie tylko samoloty

Ale rok 2020 na gdańskim lotnisku to nie tylko samoloty. 20 czerwca 2020 r. odbędzie się kolejna edycja Skyway Run. To nocny bieg po płycie lotniska. Uczestnicy mają do pokonania 5 kilometrów. Z każdą edycją bieg cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku wystartuje w nim 5 tysięcy biegaczy. Cały czas trwać będą również prace przy budowie pirsu zachodniego, czyli dodatkowej przestrzeni w terminalu T2. Powstaną tam dodatkowe punkty odbioru bagażu, kontroli bezpieczeństwa oraz paszportowej. Będą też dodatkowe gate'y odlotowe. Równolegle prowadzona będzie też budowa pierwszego budynku Airport City Gdańsk – biurowca Alpha.

view szablon artykułu