Aktualności

Dobra wiadomość dla pasażerów trójmiejskiej Szybkiej Kolei Miejskiej. Koniec utrudnień we Wrzeszczu

Taki widok to już historia. Prace na stacji Gdańsk Wrzeszcz już się zakończyły. Fot. Aleksander Olszak
Taki widok to już historia. Prace na stacji Gdańsk Wrzeszcz już się zakończyły. Fot. Aleksander Olszak

Wszystkie tory na stacji Gdańsk Wrzeszcz są już czynne. Trójmiejskie pociągi będą jeździć punktualniej, a pasażerowie skorzystają z peronu przy galerii handlowej.

 

Z powodu remontu przez pół roku pociągi jeździły tylko jednym torem.

 

Koniec utrudnień

Od początku lutego pociągi mogą już kursować torem 501, czyli prawym torem patrząc w kierunku Gdyni. Dzięki temu pasażerowie na stacji Gdańsk Wrzeszcz mogą korzystać z peronu 4, który przylega do galerii handlowej Metropolia. Skończyły się również opóźnienia odjazdów, powodowane koniecznością mijania się składów na jednotorowym odcinku linii.  

 

Prace dłuższe niż zakładano

Remontowany był odcinek muru oporowego pomiędzy peronem 3 stacji Gdańsk Wrzeszcz, a wiaduktem nad ulicą Wajdeloty. Pierwotnie remont miał trwać do grudnia. – Podczas prac budowlańcy natrafili na niezaznaczone na planach instalacje. Trzeba było dokonać ich inwentaryzacji. Problemem był też azbest, którym przewody były izolowane. Musieliśmy zapewnić specjalne warunki jego demontażu i utylizacji – opowiada Tomasz Złotoś, rzecznik prasowy PKP SKM w Trójmieście.

 

W Rumii i na Chyloni prace trwają

W dalszym ciągu trwają prace na stacji Rumia Janowo oraz Gdynia Chylonia. Modernizacja peronów nie powoduje jednak zakłóceń w punktualnym ruchu pociągów. – W Rumi Janowie prace miały zakończyć się wcześniej, ale postanowiliśmy skoordynować je z pracami nad węzłem integracyjnym, który buduje miasto Rumia. Dzięki temu podróżni z tunelu pod torami na peron wjadą windą. Pierwsi pasażerowie skorzystają z nowych peronów już w pierwszej połowie maja – dodaje Tomasz Złotoś. W planach na ten rok jest też ogłoszenie przetargu na przebudowę peronów Gdynia Orłowo oraz Gdynia Redłowo. Te inwestycje będą realizowane w systemie „projektuj i buduj".      

view szablon artykułu