Aktualności

Dobra wiadomość z lotniska. 1 czerwca z Gdańska wystartują pierwsze samoloty do Warszawy i Krakowa

Samolot LOT na gdańskim lotnisku
Samolot LOT na gdańskim lotnisku. Fot. Aleksander Olszak

Od ponad 2 miesięcy z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku startowały tylko samoloty wykonujące loty specjalne, cargo czy na platformy wiertnicze. Prawdopodobnie zmieni się to już za kilkanaście dni. Od 1 czerwca 2020 r. LOT planuje wznowić połączenia z Warszawą i Krakowem.

 

Codziennie wykonywane będą trzy rejsy do Warszawy i jeden do Krakowa.

 

Lecimy z Gdańska!

Wznowienie regularnych operacji lotniczych początkowo dotyczy tylko krajowego ruchu lotniczego. – Uruchomienie połączeń krajowych daje nadzieję na szybkie otwarcie granic i start lotów międzynarodowych. Mamy nieoficjalne informacje, że będzie to możliwe już w drugiej połowie czerwca – mówi Tomasz Kloskowski, prezes zarządu PLG. Pierwszą linią lotnicza, która uruchamia połączenia będzie LOT. Z Gdańska 3 razy dziennie samoloty polecą do Warszawy i raz dziennie do Krakowa. Do stolicy samoloty wylecą o: 9.50, 12.00 i 14.30, a do Krakowa o 19.00. Wszystkie obsługiwane będą samolotami Embraer175.

 

#Bezpieczny LOT

LOT wznawia połączenia nie tylko z Gdańskiem. Z Warszawy samoloty polecą do: Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry. – Połączenia będą realizowane zgodnie z procedurą #BezpiecznyLOT. Wszystko po to, aby nasi pasażerowie mogli komfortowo i przy zminimalizowanym ryzyku epidemicznym, przemieszczać się po Polsce – zapowiada Michał Fijoł, członek zarządu LOT. Oznacza to, że załogi pokładowe będą wyposażone w maseczki i rękawiczki. Zakrywanie ust i nosa będzie obowiązywać wszystkich pasażerów, przez cały czas trwania lotu. W ramach serwisu pokładowego będzie miała zastosowanie zasada „no contact", ograniczającą bezpośrednie interakcje pasażerów z załogą.

view szablon artykułu