Aktualności

Do kogo trafi prestiżowa nagroda? Już dziś poznamy laureatów konkursu [GRYF GOSPODARCZY 2018]

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy
Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy. Fot. Sławomir Lewandowski

Statuetkę Gryfa Gospodarczego otrzymają najlepsze przedsiębiorstwa na Pomorzu. W tym roku do konkursu zakwalifikowano aż 85 firm i organizacji. Zwycięzców poznamy w środę, 19 września 2018 r. podczas uroczystej gali w Dworze Artusa w Gdańsku.

 

Gryf Gospodarczy jest jedną z najbardziej cenionych nagród w naszym regionie, przyznawaną od 2000 r. wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i władze województwa pomorskiego.

Celem konkursu jest prezentacja i promocja pomorskich firm, które mają korzystny wpływ na rozwój gospodarczy regionu. Organizatorem jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości pełniąca rolę doradcy marszałka województwa pomorskiego w zakresie wspierania i rozwoju przedsiębiorczości.

 

Nowe kategorie konkursowe

Tegoroczna, 19. edycja Gryfa Gospodarczego wprowadza sporo nowości. Przede wszystkim to zmienione kategorie konkursowe, które odzwierciedlają najważniejsze dla gospodarki regionu obszary rozwojowe.

– Po raz pierwszy konkurs łączy kilka ważnych inicjatyw gospodarczych, umożliwiając wyróżnienie także tych podmiotów, które budują otoczenie biznesu i wpływają na rozwój przedsiębiorczości w regionie. Ważne miejsce w tegorocznej edycji zajmuje także edukacja biznesowa, stąd pojawiły się kategorie umożliwiające nagrodzenie organizacji wspierających uczniów i studentów stawiających pierwsze kroki w biznesie – mówi Ludwik Szakiel, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

 

W tym roku konkurs rozstrzygnięty zostanie w następujących kategoriach:

  • Lider innowacji – nagroda dla przedsiębiorstw wprowadzających na rynek innowacyjne usługi i produkty,
  • Lider eksportu – nagroda dla przedsiębiorstw, które prowadzą i konsekwentnie rozszerzają działalność eksportową,
  • Lider inwestycji – nagroda dla przedsiębiorstw, których działalność wyróżnia odwaga podejmowanych decyzji inwestycyjnych,
  • Lider odpowiedzialność społecznej – nagroda dla przedsiębiorstw, które są zaangażowane m.in. w działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, a także wspierają i wdrażają działania na rzecz ochrony środowiska,
  • Pomorski start-up – nagroda dla przedsiębiorstw, które funkcjonują nie dłużej niż 5 lat,
  • Lider kształcenia zawodowego – nagroda dla pracodawców, którzy angażują się i aktywnie wspierają kształcenie zawodowe uczniów z województwa pomorskiego,
  • Lider przedsiębiorczości młodzieżowej – nagroda dla osób lub podmiotów, które organizują oraz wspierają przedsiębiorczość młodzieżową, w środowiskach akademickich, szkolnych.

Kapituła konkursu przyzna też statuetkę Gryfa Gospodarczego w kategorii Gmina przyjazna przedsiębiorcom, natomiast media patronujące konkursowi dodatkowo przyznają jednemu z finalistów Gryfa Medialnego.

 

Głównym sponsorem konkursu jest mBank, a partnerem strategicznym – Olivia Business Centre. W tym roku partnerem merytorycznym została jedna z wiodących na świecie korporacji doradczych PwC, która współtworzyła nowe zasady zgłoszenia i przygotowywała rekomendacje dla kapituły konkursowej.

Patronami medialnymi są: „Dziennik Bałtycki" oraz Radio Gdańsk.

 

Informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy.

view szablon artykułu