Aktualności

Do kogo trafi Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy 2017? Już dzisiaj poznamy laureatów konkursu

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy
Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy. Fot. Sławomir Lewandowski

Gryf Gospodarczy jest jedną z najbardziej cenionych nagród w naszym regionie, przyznawaną od 2000 r. wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i władze województwa pomorskiego. Statuetkę otrzymują najlepsze przedsiębiorstwa na Pomorzu. Tegorocznych zwycięzców poznamy podczas uroczystości, która odbędzie się o godz. 14.00 w Dworze Artusa w Gdańsku.

 

Celem konkursu jest prezentacja i promocja pomorskich firm, które mają korzystny wpływ na rozwój gospodarczy regionu. Organizatorem jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości pełniąca rolę doradcy marszałka województwa pomorskiego w zakresie wspierania i rozwoju przedsiębiorczości.

 

Kategorie konkursowe i nagrody specjalne

Konkurs rozstrzygany jest w czterech głównych kategoriach:

  • Mikroprzedsiębiorstwo – zatrudniające poniżej 10 pracowników,
  • Małe przedsiębiorstwo – zatrudniające od 10 do 49 pracowników,
  • Średnie przedsiębiorstwo – zatrudniające od 50 do 249 pracowników,
  • Duże przedsiębiorstwo – zatrudniające powyżej 250 pracowników.

Kapituła Konkursu ma także prawo wyboru przedsiębiorstw, które otrzymają nagrodę specjalną w kategoriach:

  • Gryf Innowacyjne Przedsiębiorstwo 2017, m.in. za wdrożenie innowacyjnych rozwiązań, w szczególności wypracowanych we współpracy z jednostkami naukowo-badawczymi,
  • Gryf Odpowiedzialności Społecznej 2017 jako wyróżnienie dla firm, które w pozytywny sposób oddziałują na jakość życia w województwie pomorskim.

Media i instytucje patronujące konkursowi dodatkowo przyznają jednemu z finalistów honorową statuetkę Gryfa Medialnego 2017.

 

Sponsorem głównym konkursu jest mBank, natomiast patronami medialnymi są: „Dziennik Bałtycki", portal Trojmiasto.pl oraz Radio Gdańsk. Partnerem strategicznym konkursu jest Olivia Business Centre.
view szablon artykułu