Aktualności

Czy wiesz, jakie tajemnice skrywa wieczorny Lębork? Weź udział w zimowym spacerze po mieście

Wieczorny spacer po Lęborku
Wieczorny spacer po Lęborku. Fot. mat. prasowe UM w Lęborku

Chcesz zobaczyć miasto w zimowej wieczornej scenerii? Poznać i uzupełnić wiedzę o swoim mieście? Zarezerwuj wieczorny czas w sobotę, 8 lutego 2020 r. na ciekawe odkrywanie i inne spojrzenie na dobrze znane miejsca.

 

To już piąta edycja zimowego wieczornego rajdu po Lęborku „Krok po kroku bezpiecznie po zmroku". Przewodnikiem będzie prezes lęborskiego Koła Przewodników PTTK.

 

Historia i anegdoty

Pod przewodnictwem Ireneusza Krawca, prezesa lęborskiego Koła Przewodników PTTK, uczestnicy odwiedzą zabytkowe śródmieście Lęborka i zrewitalizowane miejskie parki w wieczornej scenerii. Podczas spaceru nie zabraknie także historii i anegdot związanych z najciekawszymi obiektami na trasie.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Organizatorzy nie zapomnieli też o bezpieczeństwie uczestników. Podczas spaceru zostaną przypomniane zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ważnym elementem poruszania się pieszych, szczególnie po zmierzchu, jest używanie elementów odblaskowych, dzięki którym są zauważani przez innych użytkowników dróg, chodników i ścieżek.

 

Smaczny finał

Na zakończenie marszruty zaplanowano posiłek regeneracyjny na terenie rekreacyjnym przy tzw. starym basenie. Przy wspólnym ognisku każdy z uczestników skosztuje pieczonej kiełbaski.

 

Organizatorzy

Organizatorami wieczornego rajdu są: Koło Przewodników PTTK w Lęborku, Koło Turystyki Kwalifikowanej PTTK Kahel Klub II, Nadleśnictwo Lębork, LOT Ziemia Lęborska – Łeba i Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

 

 

Krok po kroku bezpiecznie po zmroku

  • 8 lutego 2020 r., sobota, godz. 17.00
  • plac przed dworcem PKP
  • Lębork
  • zgłoszenia:
    telefonicznie: 601 825 206
    e-mailowo: lotzl@wp.pl

 

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości