Aktualności

Czy w województwie pomorskim pneumokoki są zagrożeniem? Konferencja samorządowa o chorobach zakaźnych

Konferencja na sali im. L. Bądkowskiego
Konferencja na sali im. L. Bądkowskiego. Fot. Natalia Kłopotek-Główczewska

Priorytety zdrowotne w profilaktyce chorób zakaźnych, podsumowanie inicjatyw zdrowotnych w regionie oraz przedstawienie planów na przyszłość to tematy przewodnie spotkania, które odbędzie się w piątek 15 czerwca 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

 

Udział w wydarzeniu wezmą przedstawiciele samorządów terytorialnych szczebla gminnego i powiatowego województwa pomorskiego, radni, lekarze praktyków, pielęgniarki oraz przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 

Co można zrobić lepiej?

O priorytetach zdrowotnych w profilaktyce chorób zakaźnych opowie dr hab. n. med. Tomasz Smiatacz, z Kliniki Chorób Zakaźnych GUMed. Aktualną sytuację epidemiologiczną podsumuje Aneta Bardoń-Błaszkowska, Kierownik Oddziału Epidemiologii i Statystyki Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Gdańsku. O regionalnym programie szczepień przeciwko pneumokokom opowie Agnieszka Stecz z Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Spotkanie zakończy się dyskusją otwartą na temat roli samorządów i innych instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych w poprawie zdrowia mieszkańców województwa pomorskiego, a także możliwości pozyskiwania alternatywnych źródeł dofinansowanie na programy polityki zdrowotnej.

Zobacz: program konferencji

 

Konferencja „Rola jednostek samorządu terytorialnego w profilaktyce chorób zakaźnych"

  • 15 czerwca 2018 r., piątek, godz. 10.45
  • Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
  • Sala Okrągła im. L. Bądkowskiego
  • ul. Okopowa 21/27
  • Gdańsk
  • wstęp wolny
view szablon artykułu