Aktualności

Czy festiwal muzyczny można zorganizować bez ponoszenia wysokich kosztów? Debata o ekotrendach

Ludzie na placu podczas koncertu
Fot. Robert Grablewski

Co znajduje się za sceną festiwali muzycznych? Jak zminimalizować tony odpadków produkowane przez publiczność liczoną w tysiącach? O tym, jak radzą sobie z wyzwaniami dotyczącymi organizacji zrównoważonego wydarzenia muzycznego opowiedzą: Karolina Wanat z OFF Festival, Piotr Orlicz-Rabiega z Audioriver Festival, Anna Pruszyńska z Olsztyn Green Festival oraz Anna Orzech z Pol'and'Rock Festival. Spotkanie odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej w czwartek, 7 listopada 2019 r.

 

Poprowadzi je Krzysztof Tragarz z NOIZZ.pl, a koordynują Agnieszka Wojkowska, Halina Grabowska

 

O świadomości ekologicznej

Pierwsze spotkanie dotyczy świadomości ekologicznej oraz rozwiązań, które wprowadzają organizatorzy dużych wydarzeń muzycznych. Porozmawiamy o festiwalowych ekotrendach, dobrych praktykach i sposobach na to, by imprezy masowe przestały produkować tony śmieci – mówią Agnieszka Wojkowska i Halina Grabowska z Instytutu Kultury Miejskiej.

 

Harmonogram:

  • 12 grudnia, godz. 18.00 – Międzypokoleniowość na festiwalach. Budowanie publiczności przez akcje promocyjne dla dzieci i seniorów.
  • 16 stycznia, godz. 18.00 – Festiwal jako przestrzeń do dyskusji, prezentacji działań NGO, fundacji oraz projektów społecznych

 

Za sceną to cykl debat dotyczących organizacji festiwali muzycznych. Wśród gości znajdują się eksperci i twórcy największych wydarzeń w Polsce. Każde ze spotkań dotyczyć będzie innego wyzwania stojącego przed organizatorami: ekotrendów, pracy z publicznością w różnym wieku czy prezentacji projektów społecznych i NGO podczas imprezy.

 

Ekotrendy na festiwalach muzycznych

  • 7 listopada 2019 r., czwartek, godz. 18.00
  • Instytut Kultury Miejskiej
  • ul. Długi Targ 39/40
  • Gdańsk

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości