Aktualności

Cztery trasy do wyboru, każda z innym stopniem trudności. Harpuś tym razem zaprasza na Zaspę

Powrót Mężczyźni z mapami
Fot. źródło: Facebook/ Harpagan

Dla uczestników aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu są do wyboru cztery trasy o różnych stopniach trudności. Każdy, kto wystartuje w Harpusiu 1 marca 2020 r., znajdzie odpowiednią dla siebie.

 

Harpuś to cykl imprez na orientację o charakterze sportowo-rekreacyjnym, mający charakter otwarty dla wszystkich, w tym dla rodzin z dziećmi. 

 

Na czym polega?

Zabawa skierowana jest zarówno do rodzin z dziećmi, jak i zaprawionych w bojach turystów czy biegaczy. Celem startujących uczestników jest odnalezienie punktów zaznaczonych na mapie. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie określonej liczby punktów kontrolnych, zaznaczonych na mapie, w jak najkrótszym czasie. Wybór wariantu, czyli drogi pomiędzy kolejnymi punktami, pozostaje w gestii uczestnika. Każdy uczestnik otrzymuje kolorową mapę, a po powrocie z ciekawej trasy na metę, organizator zaprasza na pyszną herbatę i poczęstunek. Wszyscy biorą udział w losowaniu nagród i upominków. Do wygrania między innymi vouchery do akwarium, Jumpcity, książki dla dzieci i wiele innych. Ponadto, każdy uczestnik Harpusia, bez względu na wiek, otrzyma pamiątkowy dyplom.

Opis kategorii startowych:

  • zielona – trasa krótka i łatwa, doskonała na pierwszy samodzielny start, doskonale poradzą sobie na niej rodziny z małymi dziećmi, którym można pokazać podstawy nawigacji w terenie. rasa krótka i łatwa – 2-3 km
  • niebieska – średnio krótka i dość łatwa – 2,5-4 km
  • czerwona – dość długa i dość trudna, dla osób, które już miały mapę biegową w ręku – 3-5 km
  • czarna – długa i trudna, przygotowana z myślą o biegaczach, którzy chcą poćwiczyć nawigację w terenie, a także wszystkich osób lubiących nieco dłuższy spacer z mapą – 4-6 km

Na wszystkich trasach możliwy jest start indywidualny i zespołowy.

Program imprezy:

  • godz.10.30 – rejestracja uczestników
  • godz. 11.00-12.30 – start na wybranej trasie (zespoły startują interwałowo, co minutę)
  • godz. 14.00 – meta

W momencie, kiedy zawodnik wchodzi na metę (bądź lepiej wbiega), impreza jeszcze się nie kończy. Po powrocie z trasy każdego uczestnika czeka losowanie nagród i upominków oraz punkt regeneracyjny, w którym czekać będzie herbata i przekąska dla każdego.

Zgłoszenia internetowe przyjmowane są do 28 lutego (piątek) do godz. 12.00.

 

Harpuś na Zaspie

  • 1 marca 2020 r., niedziela
  • baza: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8, ul. Meissnera 9 w Gdańsku

 

Harpuś_plakat

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości