Aktualności

Czempion i miniczempion. IV Pomorska Wystawa Bydła Mlecznego

Czempionka.
Fot. Dawid Filan

IV Pomorska Wystawa Bydła Mlecznego odbyła się na terenie Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie.

 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Polski Związek Hodowców Bydła Mlecznego przy udziale szkoły.

Topowe bydło mleczne

Wystawa zwierząt to święto hodowców, doskonała okazja do zaprezentowania najlepszych zwierząt, docenienia pracy pomorskich hodowców oraz wymiany doświadczeń. Prezentowane zwierzęta charakteryzowały się doskonałym typem mlecznym, co świadczy o prawidłowej pracy hodowlanej na terenie naszego województwa, której celem jest doskonalenie populacji bydła w kierunku mlecznym.

 

Fryda i Anna nagrodzone

Wydarzenie 22 i 23 kwietnia 2017 r. odbyło się pod honorowym patronatem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka. Nagrody finansowe dla superczempionów wystawy wręczył wicemarszałek województwa pomorskiego Krzysztof Trawicki. Superczempiona wystawy komisja przyznała dla krowy Fryda z Gospodarstwa Rolnego Fortune z Cieszymowa oraz dla krowy Anna z Ośrodka Hodowli Zarodowej Gajewo z Tragamina. Największą uwagę zwiedzających wystawę przyciągnął konkurs Młodego Hodowcy, podczas którego dzieci w wieku 10-12 lat prezentowały cielaki, którymi opiekują się w rodzinnych gospodarstwach rolnych. Wszyscy młodzi hodowcy otrzymali nagrody rzeczowe. Miniczempionem wystawy w konkursie młodego hodowcy zostało cielę, którym na co dzień opiekuje się Wojtek Kłosiński.  

view szablon artykułu