Aktualności

Czekacie na nowy kalendarz MNG? W 2020 roku towarzyszyć nam będą Wariacje Memlingowskie

Fragment kalendarza Wariacje Memlingowskie 2020
Fragment kalendarza Wariacje Memlingowskie 2020. Mat. prasowy MNG

Wariacje Memlingowskie autorstwa prof. Tomasza Bogusławskiego będą tematem nowego kalendarza Muzeum Narodowego w Gdańsku. Jego oficjalna prezentacja odbędzie się w piątek, 27 grudnia 2019 r. w Oddziale Sztuki Dawnej. Wstęp na spotkanie będzie bezpłatny.

 

W Muzeum Narodowym w Gdańsku o „Sądzie Ostatecznym" Hansa Memlinga oraz kalendarzu poświęconemu temu arcydziełu z artystą grafikiem prof. Tomaszem Bogusławskim będzie rozmawiać ks. Krzysztof Niedałtowski, duszpasterz środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej.

– Miałem świadomość, że twórczość Memlinga, a szczególnie ikoniczne dla zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku przedstawienie Sądu Ostatecznego osadzone jest głęboko w tradycji kultury i malarstwa czerpiących ze źródeł religijnych. Odwołuję się zatem do licznych kontekstów ikonologicznych czy teologicznych oraz wielowątkowej narracji tworzącej uniwersum obrazu. Mam nadzieję, że odbiorcy Wariacji Memlingowskich zawartych w kalendarzu odnajdą w nich echa wielkiej twórczości Memlinga – mówi prof. Tomasz Bogusławski.

 

Prezentacja kalendarza Wariacje Memlingowskie 2020

  • 27 grudnia 2019 r., piątek, godz. 18.00
  • Muzeum Narodowe w Gdańsku
  • Oddział Sztuki Dawnej
  • ul. Toruńska 1
  • Gdańsk
  • wstęp – bezpłatny

 

W czasie spotkania kalendarz będzie można kupić w promocyjnej cenie 30 zł.

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności