Aktualności

City Trail Trójmiasto w niedzielę już po raz czwarty w sezonie zimowym. Czy liderzy trójmiejskiej rywalizacji wciąż będą na podium?

Kobieta biegnąca przez las
Fot. AM Studio

Zapisy do biegu, który odbędzie się w Małym Kacku 9 lutego 2020 r., trwają. Tradycyjnie zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 5 km.

 

Zapisy do biegu.

 

Sześć biegów w Gdańsku i Gdyni

W sezonie 2019/2020 na cykl City Trail w Trójmieście składa się sześć imprez. W niedzielę, 4 lutego będzie już czwarty bieg. Następna rywalizacja 1 i 22 marca. W połowie sezonu prowadzenie obejmują biegacze, którzy mają na koncie trzy starty i tak w przypadku Trójmiasta aktualnie liderami są Florian Pyszel (trzy razy pierwszy) oraz Magdalena Dias (dwa razy pierwsza i raz druga na mecie) i to oni mają największe szanse na końcowe zwycięstwo.

Biegi dorosłych odbywają się na dystansie 5 km. Natomiast dzieci, w zależności od kategorii wiekowej, mają do pokonania od 300 m do 2 km (do 7 lat biegają 300, 8- i 9-latkowie – 600 m, 10-12 lat – 1 km, 13-15 – 2 km).

Zawody odbywają się na przemian w Gdańsku (okolice AWFiS) oraz Gdyni (Mały Kack). Średnia frekwencja z trzech dotychczas rozegranych biegów to 471 biegaczy. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży startowało średnio 132 uczestników. Po zakończeniu części sportowej zaplanowana jest uroczysta ceremonia podsumowująca sezon, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale, a także nagrody dla najszybszych biegaczy.

– Od wielu lat w ramach cyklu City Trail zachęcamy Polaków do zwiększenia aktywności fizycznej oraz zadbania o swoje zdrowie. Cieszymy się, że z roku na rok biegi notują wzrost frekwencji – zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci, które mogą spróbować swoich sił na krótkim dystansie. Jesteśmy przekonani, że udział w zawodach to doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu, jak również na utrwalanie postaw prozdrowotnych wśród najmłodszych – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Harmonogram niedzielnej imprezy:

  • godz. 8.30 –  otwarcie biura zawodów (skraj ulicy Spokojnej w Gdyni)
  • godz. 9.20-10.30 – biegi City Trail Junior
  • godz. 10.30 – zamknięcie biura zawodów
  • godz. 11.00 – start biegu głównego na 5 km

 

Zobacz: Sześć biegów, a każdy na dystansie 5 km. Jesienno-zimowa edycja City Trail w Gdańsku już w niedzielę

 

view szablon artykułu