Aktualności

Choinka od leśnika. Zobacz, kiedy i gdzie kupisz drzewko z leśniczówki

Choinki. Fot. Annie Spratt / unsplash.com
Fot. Annie Spratt / unsplash.com

Już w ten weekend rusza sprzedaż świeżych choinek od leśników z Nadleśnictwa Gdańsk. Dodatkowo przy leśniczówkach w Sopocie i Wysypowie (gm. Wejherowo) własnoręcznie wytniemy wybrane przez siebie drzewko ze specjalnej plantacji.

 

Jedna, samodzielnie wycięta choinka, kosztuje 50 zł.

 

Leśnicy pomogą

Drzewka świąteczne rosną na specjalnych plantacjach choinkowych. – Zakłada się je w miejscach, w których z różnych względów, np. występowania linii wysokiego napięcia, nie mogą rosnąć wysokie drzewa, a tym samym las – mówi Łukasz Plonus, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Gdańsk. – W tym roku przygotowaliśmy cztery tysiące świerków, które stworzą świąteczny nastrój i wniosą zapach lasu do naszych domów – informuje Plonus.

Mapa dojazdowa do leśniczówki w Sopocie. Oprac. Nadleśnictwo Gdańsk.

 

Sobotę, 14 grudnia będzie można spędzić na rodzinnym poszukiwaniu idealnego świątecznego drzewka. – Najważniejszą zasadą jest ta, by dobrze się bawić – mówi Łukasz Plonus. – By było łatwiej wziąć udział w Choinkobraniu, trzeba zabrać z domu narzędzia do wycinania, np. piłę ręczną lub siekierkę. Jeżeli zamierzamy przyjechać samochodem, pamiętajmy o zmienionej organizacji ruchu. Należy też wziąć ze sobą gotówkę, ponieważ w lesie nie ma zasięgu i karty płatnicze nie zadziałają – tłumaczy Plonus. Na miejscu leśnicy pomogą wyciąć i zapakować drzewko.

Mapa dojazdowa do leśniczówki Wysypowo. Oprac. Nadleśnictwo Gdańsk.

 

Choinkę będzie można znaleźć i wyciąć w sobotę 14 grudnia od godz. 8:00 do 15:00 przy leśniczówce w Sopocie (dojazd od ulicy Spacerowej) oraz przy leśniczówce Wyspowo k. Nowego Dworu Wejherowskiego. Dojazd do obu miejsc będzie wyraźnie oznakowany. Ważne, by poruszać się trasami wyznaczonymi na mapie i postępować zgodnie z zaleceniami osób kierujących ruchem.

 

Choinkobranie 2019

  • 14 grudnia 2019 roku, sobota, godz. 8.00-15.00
  • Leśniczówka Sopot, Leśna Polana, Sopot
  • Leśniczówka Wysypowo, koło Nowego Dworu Wejherowskiego, gm. Wejherowo

 

Od 15 do 20 grudnia będzie można także kupować u leśników ścięte już drzewka. Poniżej miejsca i daty punktów, które będą czynne od godz. 8.00 do 14.30 lub do wyczerpania zapasów:

  • 15 grudnia – Leśny Ogród Botaniczny Marszewo (cięte świerki)
  • 16 grudnia – leśniczówka Matemblewo (cięte świerki)
  • 17 grudnia – leśniczówka Dębogórze (cięte świerki i jodły), leśniczówka Biała (cięte świerki)
  • 18 grudnia – leśniczówka Cisowa (cięte świerki)
  • 19 grudnia – leśniczówka Witomino (cięte świerki i jodły), leśniczówka Rogulewo (cięte świerki)
  • 20 grudnia – leśniczówka Marianowo (cięte świerki), leśniczówka Sopieszyno (cięte świerki), leśniczówka Stara Piła (cięte świerki), leśniczówka Zwierzyniec (cięte świerki).
view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Opłaty środowiskowe i statystyka