Aktualności

Bilet na peron i na stadion. Dzień otwarty przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w Gdyni

Przystanek PKM Gdynia Karwiny
Przystanek PKM Gdynia Karwiny. Fot. facebook.com/pg/PomorskaKolejMetropolitalna

Pamiątkowe bilety oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. W niedzielę zapraszamy na festyn na przystankach PKM Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny.

 

Festyn odbędzie się 10 grudnia 2017 r. na przystankach PKM Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny od  10.00 do 13.00

 

Atrakcje na peronach

Dla pierwszych 2,5 tysiąca osób, które w niedzielę 10 grudnia przybędą na nowo otwarte przystanki Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w Gdyni czekać będą pamiątkowe bilety wzorowane na stare, kartonikowe bilety kolejowe. Będą one atrakcją nie tylko dla kolekcjonerów. Dzięki większemu niż klasyczne wejściówki formatowi będą mogły służyć na przykład jako zakładka do książki. Goście, którzy przyjadą na przystanki pociągiem i pokażą aktualny bilet będą mogły wziąć udział w konkursach i wygrać ciekawe nagrody ufundowane przez: Pomorską Kolej Metropolitalną, Miasto Gdynia oraz Samorząd Województwa Pomorskiego. Dla najmłodszych przygotowano słodycze, a na przystanku Gdynia Stadion czekać na nich będzie maskotka Arki Gdynia z klubowymi gadżetami. 

 

Wszyscy z peronu na stadion

Dla gości PKM wspólnie z Arką Gdynia przygotowała specjalną ofertę. Pamiątkowy bilet peronowy będzie upoważniał do zakupu biletu na mecz Arki Gdynia z Górnikiem Zabrze, czyli liderem ekstraklasy, za jedną złotówkę. Ostatni w tym sezonie mecz na stadionie przy Olimpijskiej gdynianie rozegrają 12 grudnia br.

 

PKM w Gdyni

Uruchomienie gdyńskich przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej kończy kolejny etap rozwoju kolejowego projektu. Za blisko 25 milionów złotych wybudowane zostały perony, wiaty oraz zmodernizowana infrastruktura torowa. Dodatkowo w obrębie przystanku Gdynia Karwiny zamontowany został jedyny w Polsce splot czteroszynowy, który umożliwi przejazd pociągów towarowych w bezpiecznej odległości od krawędzi peronu. Prace projektowe rozpoczęły się w 2014 roku, a budowa trwała prawie półtora roku.    

Szczegółowe informacje o dniu otwartym przystanków PKM w Gdyni na stronie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej oraz na Facebooku

view szablon artykułu