Aktualności

Bezpłatne badania diagnostyczne i porady dietetyka podczas dożynek w Szemudzie już w najbliższą niedzielę

Pacjentka u lekarza
Fot. ©Depositphotos/alexraths

Będzie można zmierzyć poziom glukozy, cholesterolu, ciśnienie tętnicze, a także oznaczyć wskaźnik BMI. Badania odbędą się podczas dożynek w Szemudzie w niedzielę, 1 września 2019 r.

 

Badania będą wykonywane przez pracowników Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie w budynku socjalnym przy stadionie w godz. 14.30-18.30.

 

Darmowe badania i porady dietetyka

W ciągu czterech godzin, w ramach diagnostyki, będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych: poziomu glukozy, cholesterolu, ciśnienia tętniczego, a także oznaczyć wskaźnik BMI. Poza tym przebadane osoby skorzystają z porad dietetycznych. Otrzymają też materiały edukacyjne.

–  Zachęcamy do skorzystania z naszych badań, bowiem co roku podczas tego wydarzenia udaje nam się przebadać ponad 400 osób. Niestety duża część wyników odbiega od normy – mówi Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Zarządu Szpitali Pomorskich sp. z o.o. – Warto dlatego przyjść i sprawdzić swój stan zdrowia. Dodatkowo, wzorem poprzednich edycji wydarzenia, przebadane osoby skorzystają z porad dietetycznych i otrzymają materiały edukacyjne – dodaje Zieleniewski

Szpital Specjalistyczny w Wejherowie, będący częścią spółki Szpitale Pomorskie, już po raz czwarty, na zaproszenie wójta Szemudu uczestniczy w dożynkach gminnych. Dożynki rozpoczną się uroczystą mszą św. w kościele pw. św. Mikołaja o godz. 13.00. Po niej będzie korowód na plac dożynkowy, na ktorym będzie można skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych. W programie: występy zespołów muzycznych, kabarety, popisy strongmenów, konkursy, pokazy laserowe i fajerwerki, a od godz. 22.00 będzie zabawa taneczna.

 

Dożynki_Szemud_plakat

view szablon artykułu