Aktualności

Będzie pogoń za lisem i mobilne muzeum. Takie atrakcje tylko podczas festynu w Barnowie

Dziewczynka na koniu
Fot. Klub Sportowy Lider

Dziewiąta już edycja Hubertusa odbędzie się tradycyjnie w stajni w Barnowie w sobotę, 5 października 2019 r. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Jedną z nich będzie mobilne muzeum Tour de Pologne.

 

Po raz pierwszy zostaną też rozegrane zawody stajenne.

 

Lisie atrakcje

To przedsięwzięcie łączące dwie największe pasje jego gospodarzy – kolarstwo i konie. Chodzi o promowanie ruchu na świeżym powietrzu, krzewienie wartości patriotycznych oraz integrację lokalnej społeczności. Nowością tegorocznej edycji będą zawody stajenne w Barnowie.

Będzie też wyścig kolarski dla najmłodszych o puchar Czesława Langa (warunkiem udziału jest własny rower i kask), pogoń za lisem, szukanie lisa. Nie zabraknie również konkursów, w których dzieci będą musiały się wykazać wiedzą dotyczącą jeździectwa i koni. Dla najlepszych przewidziano nagrody. Całość zwieńczy wspólna zabawa i poczęstunek przy ognisku.

– Wspólnie z żoną już po raz dziewiąty organizujemy Hubertusa dla dzieci w Barnowie. Za każdym razem odwiedza nas wielu wspaniałych ludzi – mówi Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy, dyrektor generalny Tour de Pologne. – To znakomita okazja do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu w znakomitym towarzystwie w przepięknej kaszubskiej scenerii. Gorąco wszystkich zapraszam 5 października do Stajni Barnowo – tłumaczy Lang.

 

Mobilne muzeum

Atrakcją specjalną podczas Hubertusa w Barnowie będzie mobilne muzeum Tour de Pologne. To pierwszy tego typu projekt na świecie, który powstał z okazji 90-lecia wyścigu i od tego czasu gości na metach etapów Tour de Pologne, a także podczas wyścigu po zdrowie. To wspaniała szansa na poznanie wyjątkowej historii Tour de Pologne i polskiego kolarstwa. Oprócz cennych eksponatów, pamiątek, rowerów, pucharów i medali są tam również nowoczesne, multimedialne prezentacje, które w ciekawy sposób opowiadają o istocie kolarstwa i zawodowego peletonu. 

         

IX Hubertus – święto miłośników koni i rowerów

  • 5 października 2019 r., sobota, godz. 12.00
  • stajnia w Barnowie

 

 

Hubertus_plakat

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości