Aktualności

82 zgłoszone książki i ponad 40 wystawców. Jubileuszowe Kościerskie Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej Costerina

Ludzie i książki podczas Kościerskich Targów Książki Kaszubskiej i Pomorskiej Costerina w Kościerzynie
Fot. mat. prasowe Biblioteki Miejskiej w Kościerzynie

Jury przyznało 31 nagród i wyróżnień. Kto je dostał? Wybierz się na targi, a dowiesz się wszystkiego i będziesz mógł uzupełnić księgozbiór o nowe publikacje, a także porozmawiać z ich autorami. Na odwiedzających czekają też liczne atrakcje.

 

Jak zwykle od 20 lat, kościerski Rynek, 13 lipca 2019 r., wypełni się wydawcami i autorami z Pomorza i Kaszub. Poza bogatą ofertą wydawniczą na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji. O godz. 11.30 będzie można posłuchać wokalisty i gitarzysty Pawła Ruszkowskiego. Wywiadu udzieli pisarka Barbara Kosmowska. Teatrzyk Miś Niegrzeczniś z Krakowa zaprasza najmłodszych o godz. 12.30.

 

Atrakcje

Nie zabraknie atrakcji dla dużych i małych, każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Na odwiedzających czekają fotobudka, bookcrossing, malowanie figurek gipsowych, pokazy robienia zwierzątek z balonów, masek z papieru i malowanie twarzy.

Podczas trwania targów czynne będą stoiska:

  • autorów,
  • wydawnictw,
  • sztuki ludowej.

 

Nagrody

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu wydawnictw literatury kaszubskiej i pomorskiej będzie miało miejsce o godz. 14, po którym planuje się wykonać wspólne zdjęcie na pamiątkę jubileuszowego święta książki. Spośród zgłoszonych wydawnictw literatury kaszubskiej o nagrodę Remusowej Kary i wydawnictw literatury pomorskiej, jury wybrało 6 pierwszych miejsc, 5 drugich, 10 trzecich i 10 wyróżnionych. Na zakończenie zaplanowano wykonanie wspólnego zdjęcia na pamiątkę jubileuszowego święta książki.

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności