Aktualności

26. finał WOŚP na Pomorzu. Wylicytuj imię dla małej lwicy z zoo i przyjdź na Festiwal Food Trucków

26 finał WOŚP
Fot. mat. prasowy

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 14 stycznia. Pomorskie, jak co roku, włącza się do akcji. W dniu finału wolontariusze WOŚP będą jeździć za darmo Szybką Koleją Miejską, odbędą się charytatywne aukcje i koncerty. W Gdyni zaśpiewa Natalia Szroeder, w Słupsku Michał Szpak.

 

Celem tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest wyrównanie szans noworodków. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie oddziałów neonatologicznych polskich szpitali.

 

Darmowe przejazdy SKM i piłka z otwarcia przystanku PKM

14 stycznia wszyscy wolontariusze WOŚP pojadą za darmo pociągami SKM. Wystarczy posiadać ważny identyfikator tegorocznej Orkiestry.

Ponadto Pomorska Kolej Metropolitalna wystawia na aukcję piłkę, którą otwarty został 10 grudnia 2017 r. przystanek PKM Gdynia Stadion. Wkopali ją wtedy w symboliczną bramkę piłkarze Arki Gdynia. Piłka jest podpisana przez zawodników. Więcej informacji na temat aukcji dostępnych jest tutaj.

Oprócz tego pomorskie na rzecz WOŚP przekazało m.in: Fotoobraz „Wyspa Spichrzów", kurtkę rowerową rozm. XL, 10 pomorskich poduszek, album „Pomorze wczoraj, Pomorze dzisiaj. Fotografie z lat 1945-2015", album „Gdańsk w rysunkach Per Oscar Gustav Dahlberg" oraz album „Wielka Księga Bursztynu" Elżbiety Mierzwińskiej i Marka Żaka.

 

Koncerty i food trucki w Gdańsku

Centrum finału WOŚP w Gdańsku będzie Targ Węglowy. To tu odbędą się koncerty takich artystów, jak Mrozu, Sound'n'Grace czy The Rolling Doors. Będzie można zarejestrować się jako dawca szpiku czy oddać krew w krwiobusie. Już teraz w ramach WOŚP można licytować m.in. wybór imienia dla lwicy, która niedawno urodziła się w gdańskim zoo oraz piłkę z podpisem Roberta Lewandowskiego, kapitana reprezentacji Polski w piłce nożnej, którą na licytację przekazała firma Drutex.

Dla małych i dużych głodomorów Gdańsk przygotował na niedzielę Festiwal Food Trucków. O 20.00 wszyscy będą mogli wziąć udział w tradycyjnym światełku do nieba.

 

Gdynia – scena w CH Riviera

W Gdyni główne atrakcje Wielkiej Orkiestry odbywać się będą w Centrum Handlowym Riviera. Już od godziny 10.00 organizatorzy zapraszają na występy i licytacje. O godz. 15.00 odbędzie się koncert Lanberry, a o 17.00 wystąpi Natalia Szroeder.

O godz. 12.00 spod Ergo Areny w Gdańsku do wydziału nawigacji Akademii Morskiej w Gdyni wyruszą Mikołaje na rowerach, a o godz. 18.00 w Teatrze Miejskim w Gdyni odbędzie się główna licytacja na rzecz WOŚP, którą poprowadzi prezydent miasta.

Wydarzenia związane z finałem WOŚP odbędą się m.in. w centrach handlowych Klif, Szperk, Batory, Centrum Rozrywki Waterfront, w Centrum Aktywności Seniora (ul. 3 Maja), Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Gdyni na Dąbrowie (ul. Nagietkowa 73) czy w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Maczka.

O godz. 20.00 na parkingu przy Rivierze odbędzie się gdyńskie światełko do nieba. Będzie to pokaz fajerwerków.

 

W Sopocie pokazy WOPR i grochówka

Licytacje i koncerty w ramach 26 finału WOŚP w Sopocie odbędą się w Młodzieżowym Ośrodku Kultury przy al. Niepodległości 763. Ratownicy sopockiego WOPR będą uczyli jak udzielać pierwszej pomocy. W godz. 11.00 - 15.00 na placu Przyjaciół Sopotu będzie można spróbować wojskowej grochówki i obejrzeć pokazy grup rekonstrukcyjnych.

 

Moc atrakcji w Chojnicach, Kościerzynie, Słupsku i Wejherowie

Na chojnickim Starym Rynku imprezy rozpoczną się w niedzielę o godz. 11.00. Będą koncerty, licytacje, pokaz udzielania pierwszej pomocy i pokaz zumby. W fosie miejskiej będzie można podziwiać zabytkowe auta z kolekcji Stanisława Zycha oraz przejechać się konno. Finałem WOŚP w Chojnicach będzie o godz. 20.00 pokaz sztucznych ogni.

Na rynku w Kościerzynie spotykamy się o godz. 16.30. Organizatorzy zapraszają na licytacje, koncerty i pokazy. Tradycyjnie o godz. 20.00 odbędzie się światełko do nieba.

W Słupsku impreza finałowa odbędzie się w CH Jantar w godzinach 14.00 - 20.00. Będą licytacje i pokazy taneczne, a o godz. 19.00 wystąpi Michał Szpak. O 20.00 przed Jantarem odbędzie się światełko do nieba.

W Wejherowie centrum 26. finału WOŚP będzie Filharmonia Kaszubska. To tam odbędą się najważniejsze koncerty i przedstawienia. Przed budynkiem filharmonii stacjonować będzie zimowy obóz militarny grupy 10th Shadows. Będzie można dowiedzieć się czym jest ASG i przyjrzeć się z bliska wozom militarnym oraz mundurom. Nie zabraknie też wojskowej grochówki.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka