Polska Filharmonia Bałtycka w piątek, 6 września 2024 r. zaprasza na koncert symfoniczny. Będzie można wysłuchać utworów niezapomnianego Zbigniewa Woeckiego. W programie m.in. „Z tobą chcę oglądać świat”, „Zacznij od Bacha”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Tylko ty” oraz „Tak bardzo wierzę w nas”.
- Orkiestra PFB
- Sławomir Chrzanowski – dyrygent
- Karolina Leszko – śpiew
- Daniel Cebula-Orynicz – śpiew
Karolina Leszko
Wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Urodziła się w Krakowie. Absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Przełomowym momentem jej kariery wokalnej było zajęcie I miejsca w konkursie Korowód podczas Grechuta Festival 2009, czego efektem jest płyta „Ścieżki przedeptane” wydana w 2018 r. Publiczności dała się poznać jako uczestniczka telewizyjnych programów muzycznych „The Voice of Poland” (edycje 2011 r. i 2015 r.), „Must be the Music” (2014 r.) oraz „The Four” (2020 r.). W 2017 r. wystąpiła z singlem „Oboje wiemy” w koncercie Debiuty podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a w 2022 r. na Top Of The Top Sopot Festival (duet z Mateuszem Ziółko). Współpracowała m. in. z Grażyną Łobaszewską, Kasią Kowalską, Hanną Banaszak, Justyną Steczkowską, Zbigniewem Wodeckim, Staszkiem Soyką oraz Mietkiem Szcześniakiem. Na koncercie Michela Bublé w krakowskiej arenie 20 września 2019 r. wykonali wspólnie utwór „When I fall in love”. Wtedy artysta porównał jej głos do Celine Dion. Duet ten stał się medialną sensacją (zarejestrowany film w ciągu kilku dni osiągnął ponad milion odsłon). We wrześniu 2024 r. ukaże się pierwszy autorski album artystki zatytułowany „Wreszcie”.
Daniel Cebula-Orynicz
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach (Jazz i Muzyka Estradowa). Jest wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie na Wydziale Jazzu. Fascynuje go m.in.: muzyka gospel, soul, funk i jazz. Współprowadził chór Nysa Gospel Choir, z którym koncertował w kraju i za granicą. Zaowocowało to prowadzeniem warsztatów gospel, które odbywają się w całej Polsce. Współpracował z takimi artystami jak m.in.: Edyta Górniak, Margaret, Lora Szafran, Natalia Kukulska czy Mietek Szcześniak. Jest finalistą 6. edycji programu „The Voice of Poland” oraz laureatem wielu konkursów. Koncertuje zarówno kameralnie, solo lub w duecie z pianistą, w trio z żoną, wspaniałą wokalistką Wiolą Malchar-Orynicz, a także z zespołem lub orkiestrą.
Sławomir Chrzanowski
Urodził się w 1961 r. w Rybniku. Studiował dyrygenturę symfoniczną w klasie Karola Stryji oraz teorię muzyki w Akademii Muzycznej w Katowicach (dyplom uzyskał w 1986 r.). Podczas studiów rozpoczął współpracę z uczelnianym Zespołem Muzyki XX w. W 1987 r. wziął udział w Międzynarodowym Kursie dla Młodych Dyrygentów w Weimarze pod kierunkiem Kurta Sanderlinga, podczas którego poprowadził koncert finałowy. Zaś w 1991 r. uczestniczył w Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Trento. Dyrygował na wielu festiwalach w Polsce, m.in. podczas Gaude Mater w Częstochowie, Viva il Canto w Cieszynie czy Zabrzańskiego Festiwalu. Ponad 30 razy prowadził koncerty, również wielkie imprezy charytatywne, z udziałem tenora Wiesława Ochmana. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, wśród których najważniejsze to: Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji, Złota Odznaka Zasłużony dla Województwa Śląskiego, Nagroda Kulturalna Prezydenta Zabrza, państwowe odznaczenie Srebrny Medal za Długoletnią Służbę. Od 1990 r. jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Zabrzańskiej. Razem z tą orkiestrą dał prawie dwa tysiące koncertów na różnych estradach w kraju i za granicą. W latach 1991-1995 sprawował funkcję dyrektora artystycznego Filharmonii w Rybniku.
Koncert symfoniczny – zacznij od Bacha
- 6 września 2024 r., piątek, 19.00
- Polska Filharmonia Bałtycka
- ul. Ołowianka 1
- Gdańsk
- Sala Koncertowa
- Bilety: 32-131,50 zł
- czas trwania koncertu: ok. 120′ (w tym przerwa 20′)